Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Kwesta na ratowanie zabytkowych nagrobków na nekropolii przeniesiona do internetu

Odnowione anioły w kaplicy grobowej Nagawieckich

Rozwijająca sie epidemia koronawirusa spowodowała, że w tym roku w okolicach Dnia Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego raczej nie zobaczymy osób kwestujących na rzecz zbiórki funduszy na ratowanie zabytkowych nagrobków na nekropoliach ziemi dębickiej.

Corocznie taka kwesta odbywała się na Starym Cmentarzu w Dębicy oraz na cmentarzach w Brzostku i Pilźnie.

W tym roku Towarzystwo Opieki nad Starym Cmentarzem w Dębicy zwraca się z apelem o wsparcie tegorocznej kwesty na remont zabytkowych mogił dębickiej nekropolii przez wpłaty dobrowolnych kwot na konto Towarzystwa, ponieważ w obecnej sytuacji pandemicznej nie odbędzie się tradycyjna kwesta na cmentarzu.

Kwesta na odnowę nagrobków w Pilźnie (fot. archiwum)

Wpłaty na ratowanie zabytkowych nagrobków oraz remont Starego Cmentarza w Dębicy można dokonywać wpłacając dobrowolne datki na konto Towarzystwa Opieki nad Starym Cmentarzem w Dębicy.

Towarzystwo Opieki nad Starym Cmentarzem w Dębicy
Numer konta: 77 8642 1139 2013 3906 2008 0001

W związku z trudną sytuacją epidemiczną nie odbędzie się kwesta na odnowę nagrobków na cmentarzu w Brzostku.

„Z ogromnym żalem zmuszony jestem przekazać Wam informacje, że tegoroczna kwesta na odnowę zabytkowych pomników na cmentarzach w Brzostku, Siedliskach Bogusz i Przeczycy nie odbędzie się. W sytuacji epidemicznej z jaką mamy do czynienia – wobec bardzo dużej ilości pozytywnych wyników testów na obecność koronawirusa u naszych mieszkańców – organizowanie zbiórki byłoby zbyt ryzykowne. Myślę, że nasza decyzja spotka się z Państwa zrozumieniem. Jestem pewien, że w przyszłym roku w zupełnie innej rzeczywistości, będziemy mogli znów prowadzić naszą akcje bez narażania kogokolwiek na niebezpieczeństwo choroby. Chcę jeszcze Państwa poinformować, że trwają prace przy odnowie nagrobków, na które kwestowaliśmy w ubiegłym roku. Z pewnością do uroczystości Wszystkich Świętych gotowy będzie pomnik Włodzimierza Bogusza na cmentarzu w Siedliskach Bogusz. Zaawansowane są też prace przy nagrobku Anieli Leszczyckiej na brzosteckim cmentarzu. Niestety, ale ciągle jeszcze nie udało się zdemontować figury z nagrobka Józefa Jałowego z Przeczycy. Opóźnienia spowodowane są niestety sytuacja epidemiczną, która trwa od początku roku, a do tego dołożyła się jeszcze deszczowa pogoda w ostatnim tygodniu” – poinformował na swoim FB Wojciech Staniszewski, burmistrz Brzostka.

https://ziemiadebicka.pl/na-stary-cmentarz-w-debicy-wroca-anioly/

Pilzno. Udana kwesta na rzecz odnowy niszczejących nagrobków

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.