Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Mateusz Morawiecki: od jutra cała Polska strefa czerwoną. Szkoła podstawowa w klasach od 4-8 w trybie zdalnym

Po godz. 11.00 rozpoczęła się konferencja rządu o restrykcjach i środkach ostrożności w walce z epidemią koronawirusa. Obostrzenia które wprowadzi rząd maja ograniczyć rozwój epidemii. Jeżeli te nie pomogą zostaną wprowadzone jeszcze bardziej radykalne obostrzenia.

Restauracje mogą przygotowywać tylko dania na wynos. Czas ograniczeń jest obecnie zaplanowany na okres 2 tygodni, ale obostrzenie to może zostać przedłużone, w zależności od dalszego przebiegu pandemii.

Zebrania – tylko 5 osób w jednym miejscu (nie dotyczy osób razem mieszkających oraz np. pracowników budowlanych – cele zawodowe)Wydarzenia sportowe bez udziału publiczności

Wydarzenia kulturalne mogą odbywać się przy udziale do 25 proc. publiczności, wydarzenia sportowe bez udziału publiczności.

Ochrona seniorów:

Mateusz Morawiecki: Prosimy seniorów powyżej 70 roku życia o nie wychodzenie, o nie przemieszczania się. Organizujemy Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów (WOT, harcerze itd)

Ograniczmy liczbę kontaktów, nośmy maseczki, wietrzmy pomieszczenia

Infolinia dla seniorów: 22 505 11 11. Seniorzy mogą dzwonić na nią z prośbą o pomoc, dostarczenie niezbędnych produktów.

W godzinach od 8 do 16 dzieci i młodzież do 16 roku życia nie może wychodzić sama ani tym bardziej spotykać się w grupach. Może to robić jedynie pod opieką dorosłego.

Wprowadza się ograniczenia dotyczące sanatoriów. Placówki na ten moment zostaną zamknięte.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.