Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Osiedle Matejki ma już 70 lat !

W tym roku mija dokładnie 70 lat od rozpoczęcia budowy pierwszego bloku na Osiedlu Matejki w Dębicy.

Budowa bloków mieszkalnych na nowotworzonym Osiedlu Matejki rozpoczęła się w 1950 roku. Fundusze na ten cel pochodziły z kasy Miejskiej Rady Narodowej. Później w kosztach budowy kolejnych bloków partycypowały WSK i Dębickie Zakłady Przemysłu Gumowego.

Prace budowlane wykonywały m.in. Zakład Osiedli Robotniczych i Dyrekcja Budowy Osiedli Robotniczych.

Miejsce usytuowania nowego osiedla było bardzo atrakcyjne. Zlokalizowane zostało ono na wzniesieniu, wśród lasu, przy głównej drodze o małym wówczas natężeniu ruchu.

W 1951 roku oddano do użytku pierwszy blok na nowym osiedlu. Do 1954 roku oddano łącznie 384 mieszkania na „Matejki”.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.