Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Raport 2020 – jak w czasie pandemii korzystamy z Internetu – okolice Dębicy

Analiza ruchu w Internecie z czasu pandemii (w porównaniu z czasem przed) pokazuje różnice jak korzystamy z Internetu. Obecnie stabilne i szybkie łącze internetowe wydaje się czymś absolutnie niezbędnym.

Podczas pandemii większość użytkowników korzysta z Internetu znacznie intensywniej, niż wcześniej. Obecne nasilenie w wykorzystaniu ruchu sieciowego obserwowane jest od miesięcy. Prawdopodobnie w ciągu najbliższych miesięcy, z powodu okresu jesienno-zimowego, ilość używanego przez użytkowników internetu wzrośnie jeszcze bardziej. Wprowadzane obecnie obostrzenia oraz zalecenia sprawiają, że z braku alternatyw, spędzamy dużo więcej czasu w Internecie.

Na przestrzeni lat sposób w jaki używamy Internet mocno się zmienił. Wiele lat temu w internecie szukaliśmy głównie tekstów i zdjęć. Obecnie wybieramy treści multimedialne – głównie twórczość na portalach takich jak YouTube czy filmy i seriale na Netflixie. Prócz rozrywek filmowych interesują nas rozgrywki online i różnego rodzaju transmisje online.

Bez wątpienia jesienno-zimowe zwiększenie ruchu w Internecie nastąpi – czy operatorzy są na nie gotowi?

W ciągu kilku ostatnich pandemicznych miesięcy globalne użycie połączeń internetowych wzrosło nawet o 40%. Zwiększyła się liczba pobieranych danych jak i liczba połączeń. Oprócz rozrywki takie zwiększenie ilości transferu generowane jest przez pracę zdalną, która stała się codziennością wielu z nas, obciążając jednocześnie dodatkowo łącza internetowe.

Aby komfortowo pracować zdalnie i czerpać pełną przyjemność z rozrywki w sieci – dobrze jest wybrać szybkie i stabilne łącze internetowe od odpowiedniego dostawcy. W dzisiejszych czasach wolny i niestabilny internet utrudnia dziś pracę i rozrywkę, doprowadza do frustracji. Dla większości z nas brak połączenia z internetem (lub powolne, niskiej jakości połączenie) przy pracy zdalnej lub zdalnym nauczaniu to mocno stresująca sytuacja. Sytuacje takie zdarzają się niestety zarówno operatorom stacjonarnym a także gdy mobilny internet traci zasięg i przepustowość z powodu zbyt dużego obciążenia sieci.

Przykładem dobrych praktyk z lokalnego rynku jest działający w gminie Dębica oraz okolicy lokalny dostawca internetu, firma Cheeloo. Ruch sieciowy w tej firmie jest nadzorowany całodobowo przez zautomatyzowane centrum monitoringu połączeń. Gdyby wystąpiło najmniejsze spowolnienie przesyłu danych – jest ono automatycznie namierzane i eliminowane. Dodatkowo ruch z całej sieci Cheeloo jest rozkładany proporcjonalnie na kilka ogólnopolskich łącz szkieletowych. Takie zarządzanie ruchem możliwe jest dzięki wdrożonej sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowemu, zarządzającego przepływem ruchu.

Oprócz zautomatyzowanych metod monitoringu jakości sieci, w godzinach 8-22 nad prawidłowym działaniem wszystkich elementów sieci działa zespół techników, wraz z technikiem dyżurnym, który jest do dyspozycji abonentów. Jego praca polega np. na technicznej pomocy telefonicznej, udzieleniu odpowiedzi na wszelkie pytania oraz wykonywaniu zleceń serwisowych.

Każdy nowy abonent firmy Cheeloo ma możliwość przetestowania jakości połączenia w swojej lokalizacji przed podpisaniem umowy, bez zobowiązań. Niezależnie czy to Internet Światłowodowy czy Radiowy – po wstępnej weryfikacji technicznej następuje weryfikacja na miejscu u Klienta. Dopiero mając pewność, że połączenie internetowe w lokalizacji klienta działa zgodnie z oczekiwaniami, podpisywana jest umowa z operatorem. Mając na uwadze miesiące bardziej intensywnego korzystania z Internetu (szczególnie w nadchodzącym okresie jesienno-zimowym) warto mieć 100% pewności, że dostarczane przez operatora Internet, telewizja i telefon spełniają wszystkie stawiane przed nimi oczekiwania.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.