Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Region. Dwie nastolatki odpowiedzą przed sądem za fałszywy alarm. Poinformowały, że w kościele jest bomba.

Chrzanowscy policjanci ustalili, że dwie nieletnie – 13 i 15-latka – zadzwoniły na straż pożarną informując, że w jednym z kościołów podłożona jest bomba. Po zakończeniu postępowania materiały dotyczące sprawy zostaną przekazane do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rodzinnego w Chrzanowie.

Wczoraj, 11.10.br., tuż przed godziną 19:00, dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie odebrał telefon alarmowy, a w słuchawce usłyszał młody głos informujący o tym, że w jednym z kościołów podłożona jest bomba. Natychmiast informację tę przekazał dyżurnemu Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie. Msza, która była zaplanowana w tym kościele, została odwołana, a policjanci z Nieetatowego Zespołu Minersko – Pirotechnicznego tutejszej jednostki rozpoczęli przeszukiwanie pomieszczeń pod kątem ujawnienia ładunku wybuchowego. W takcie sprawdzania kościoła przez pirotechników, inny zespół policjantów rozpoczął działania mające na celu ustalenie właściciela numeru, z którego dzwoniono do straży pożarnej.

Policjanci szybko ustalili, że właścicielem numeru jest 15-letnia mieszkanka Chrzanowa. Okazało się, że na pomysł zadzwonienia i poinformowania o bombie, dziewczyna wpadła podczas spaceru z młodszą o dwa lata koleżanką.

Po zakończeniu postępowania materiały dotyczące sprawy zostaną przekazane do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rodzinnego w Chrzanowie i zastosowane zostaną środki wychowawcze przewidziane Ustawą o postępowaniu w sprawach nieletnich.

(KWP w Krakowie / am)

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.