Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Region. Efekt domina czyli rozbite trzy volkswageny i ucieczka pijanego sprawcy

Uszkodzone trzy samochody to efekt kolizji, do której doszło na drodze krajowej numer 73 w miejscowości Lisia Góra. Według relacji obecnych na miejscu osób sprawca całego „zamieszania” widząc co się stało zabrał się i …uciekł. Niedługo potem policjanci wyjaśnili motywy jakie kierowały mieszkańcem Powiśla Dąbrowskiego. Kiedy 26-latek znalazł się w ich rękach, „wydmuchał” lekko ponad 2 promile alkoholu.


W piątek, kilka minut po godzinie 23.00 policjanci z tarnowskiej komendy miejskiej zostali powiadomieni o serii kraks w Lisiej Górze. Jadący krajową siedemdziesiątką trójką, w stronę Dąbrowy Tarnowskiej 47-letni kierowca VW Transportera zatrzymał się na czerwonym świetle, w miejscu gdzie z powodu prac drogowych obowiązywał ruch wahadłowy. Bezpośrednio za VW stanął jadący w tym samym kierunku VW Passat, prowadzony przez 25-letniego mieszkańca powiatu tarnowskiego . W momencie gdy kierowcy obydwu pojazdów cierpliwie czekali na zmianę światła na sygnalizatorze, w tył VW Passata uderzył inny VW Passat na dąbrowskich numerach rejestracyjnych. Niestety niedozwolony manewr uruchomił efekt domina i uszkodzony przed momentem Passat, uderzył z kolei w tył poprzedzającego go VW Transportera. Wszystko zadziało się błyskawicznie i po kilku sekundach uszkodzone zostały wszystkie trzy volkswageny.


Na domiar złego sprawca kolizji widząc co się stało, uciekł w stronę znajdującej się w pobliżu stacji paliw. Całe szczęście 26-letni mieszkaniec Powiśla Dąbrowskiego w porę zreflektował się i wrócił na miejsce, oddając do dyspozycji pracujących tam policjantów. Okazało się, że mężczyzna „dał nogę” ponieważ wcześniej spożywał alkohol z jadącym razem z nim pasażerem i bał się poniesienia konsekwencji prawnych.
Niestety tych ostatnich nie uniknie. 26-latek odpowie za spowodowanie kolizji oraz za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. Stracił również prawo jazdy, a w dalszej perspektywie czeka go sprawa w sądzie karnym.
Dobra wiadomość jest taka, że nikt z uczestników nie ucierpiał.

Źródło: Tarnowska Policja

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.