Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Sesja Rady Miejskiej odbędzie się zdalnie

Najbliższa sesja Rady Miejskiej w Dębicy, zaplanowana na 21 października odbędzie się zdalnie.

” W związku z tym, że powiat dębicki jest w tzw. czerwonej strefie, to obowiązuje zakaz organizacji zebrań, spotkań czy zgromadzeń powyżej 10 osób. Dlatego też podjąłem decyzję i korzystając z ustawowego upoważnienia zarządziłem, że obrady najbliższej sesji Rady Miejskiej w Dębicy zostaną przeprowadzone w formule zdalnej.

Radni oraz inni aktywnie uczestniczący w sesji połączą się w formie telekonferencji ze swoich domów lub grupkami rozproszeni w pomieszczeniach ratusza. Na sali obrad będzie reprezentacja klubów radnych, burmistrz lub wydelegowane przez niego osoby oraz pracownicy niezbędni do przeprowadzenia obrad – łącznie max. 10 osób. Zapewniona będzie transmisja obrad  z sali sesyjnej, gdzie będzie słychać cały przebieg telekonferencji.

Mieszkańców proszę o śledzenie obrad poprzez transmisję, ponieważ ze względu na obostrzenia nie będzie możliwości zgromadzenia większej liczby osób na sali sesyjnej” – informuje na swoim profilu na FB Mateusz Cebula, przewodniczący Rady Miejskiej w Dębicy

Porządek obrad :

I.      Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.

II.     Przyjęcie porządku obrad.

III.    Podjęcie uchwał w sprawie:

1.   Przyznania odznaczenia „Honorowy Obywatel Miasta Dębica”.

2.   Przyznania odznaczenia „Zasłużony dla Miasta Dębica”.

3.   Przyznania odznaczenia „Zasłużony dla Miasta Dębica”.

4.   Przyznania odznaczenia „Zasłużony dla Miasta Dębica”.

5.   Przyznania odznaczenia „Zasłużony dla Miasta Dębica”.

6.   Przyznania odznaczenia „Zasłużony dla Miasta Dębica”.

7.   Zaciągnięcia kredytu długoterminowego.

8.   Zmiany uchwały w sprawie opłat za pobyt dziecka w żłobku.

9.   Wyrażenia zgody na wydzierżawienie w drodze bezprzetargowej części działki nr 849/8 obręb 5 przy ulicy Lwowskiej w Dębicy na okres powyżej 3 lat.

10.Sprzedaży nieruchomości położonej na Osiedlu Matejki w Dębicy stanowiącej własność Gminy Miasta Dębica.

11.Sprzedaży nieruchomości położonej przy ulicy Jana III Sobieskiego w Dębicy stanowiącej własność Gminy Miasta Dębica.

12.Sprzedaży nieruchomości położonej przy ulicy Skowronków w Dębicy stanowiącej własność Gminy Miasta Dębica.

13.Zasad przeprowadzania naboru wniosków o zawarcie umowy najmu w tym kryteria pierwszeństwa, zasad przeprowadzania oceny punktowej oraz maksymalnej wysokości miesięcznego dochodu gospodarstwa domowego, obowiązkowej kaucji dla lokali mieszkalnych w budynkach przy ulicy Ratuszowej w ramach programu „Mieszkanie Plus”.

14.Zmiany statutu Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy.

15.Nadania nazwy parkowi na terenie miasta Dębica.

16.Zmiany uchwały Nr XXXVII/411/2017 Rady Miejskiej w Dębicy z dnia 28 sierpnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia przepisów porządkowych związanych z przewozem osób i bagażu taksówkami na obszarze Gminy Miasta Dębica oraz wprowadzenie dodatkowego oznaczenia, w które winny być zaopatrzone taksówki osobowe.

17.Zmiany Statutu Gminy Miasta Dębica.

18.Powołania stałych komisji Rady Miejskiej w Dębicy.

19.Ustalenia składów osobowych stałych komisji Rady Miejskiej w Dębicy.

20.Uznania skargi złożonej przez radnego Szczepana Mroczka za zasadną.

21.Pozostawienia skargi na Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Dębicy bez rozpatrzenia.

22. Określenia stawek podatku od nieruchomości.

IV.   Informacja Komisji i Infrastruktury nt. „Analiza opracowań Studium uwarunkowań i kierunków  zagospodarowania przestrzennego Miasta Dębica z ostatnich 8 lat”.

V.     Informacja Komisji Rodziny i Polityki Społecznej z zakresu realizacji zadań Biura Współpracy z Przedsiębiorcami za II półrocze 2019 r. oraz I półrocze 2020 r.

VI.   Wnioski Komisji oraz Rad Osiedli.

VII.  Interpelacje i zapytania radnych.

VIII.Wnioski radnych.

IX.   Sprawy różne.

X.    Zamknięcie sesji.

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.