Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Śnieżka w gronie mistrzów eksportowej ekspansji

Śnieżka znalazła się w gronie 50 firm, które w ostatnich latach dynamicznie zwiększyły swoją sprzedaż na rynkach zagranicznych i jednocześnie osiągnęły lepsze wyniki finansowe. Najlepsze spółki pod tym względem wyróżnił dziennik „Rzeczpospolita”.

W zestawieniu zostały uwzględnione firmy, które w latach 2017-2019 nie tylko zwiększyły sprzedaż zagraniczną, ale również poprawiły swoje wyniki finansowe. Dodatkowo wyróżnione przedsiębiorstwa musiały uzyskać w ubiegłym roku poza Polską przychody nie niższe niż 50 mln zł, stanowiące minimum 20% ich łącznej sprzedaży. Przy tak określonych kryteriach Grupa Kapitałowa Śnieżka uplasowała się na 43. pozycji rankingu.

W 2019 roku Grupa Kapitałowa Śnieżka wypracowała na zagranicznych rynkach, tj. na Węgrzech, Ukrainie, Białorusi oraz pozostałych, przychody ze sprzedaży w wysokości 236,6 mln zł, co stanowiło wzrost o 80,6% w porównaniu z poprzednim rokiem.

To dla nas istotne wyróżnienie, ponieważ ubiegły rok rzeczywiście był dla nas czasem intensywnej ekspansji. Do naszej grupy dołączyła węgierska spółka Poli-Farbe, co znacząco pozytywnie przełożyło się na wyniki sprzedaży. Na rynkach zagranicznych działamy od wielu lat i zdążyliśmy już dobrze poznać ich specyfikę, co pozwala nam efektywnie zarządzać procesami biznesowymi – mówi Witold Waśko, wiceprezes zarządu FFiL Śnieżka SA.

W celu utworzenia zestawienia, redakcja dziennika „Rzeczpospolita” przeanalizowała sprawozdania finansowe 231 spółek oraz otrzymane od nich ankiety. Pod uwagę wzięto osiem wskaźników, za które przyznano punkty. Porównano m.in. wzrost eksportu r/r, wartość sprzedaży zagranicznej w 2019 roku, jej udział w przychodach ogółem, rentowność sprzedaży i inne wskaźniki rentowności.

źródło: F.Fi L. Śnieżka

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.