Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Syreny dla Wojtka

OSP Pustynia rozpoczyna akcję mającą na celu pomoc 11-letniemu Wojtkowi Baranowi mieszkańcowi tej miejscowości. Wojtek jest uczniem szkoły specjalnej w Dębicy. Chłopiec ma zespół Downa wadę wzroku i niedoczynność tarczycy.

W zeszłym roku wykryto u niego poważną wadę słuchu, która bez przeprowadzenia zabiegu operacyjnego grozi głuchotą. Trudna sytuacja epidemiologiczna spowodowała, że operacja refundowana przez NFZ jest niepewna, a czas oczekiwania bardzo długi. Rodzice Wojtka podjęli decyzję o jak najszybszym leczeniu syna w prywatnej klinice.

Koszt zabiegu wynosi 20 tysięcy złotych, a oprócz niego potrzebna jest długotrwała rehabilitacja oraz zakup specjalistycznych aparatów słuchowych. Wojtek jest pogodnym i bardzo energicznym chłopcem, nieraz angażował się w pomoc innym, był między innymi wolontariuszem podczas finału WOŚP.

Od najmłodszych lat pasjonuje się strażą pożarną – jego tata Wacław jest druhem OSP Pustynia, toteż Wojtek często odwiedza naszą remizę gdzie zawsze jest mile widzianym gościem. Na widok zastępów z naszej jednostki udających się do zdarzeń ratowniczych Wojtek zawsze reaguje uśmiechem i macha do naszych strażaków.

OSP w Pustyni i tym razem chcą sprawić radość Wojtkowi, dlatego rozpoczynamy akcję zbiórki pieniędzy na operację pod hasłem ,,BY WOJTEK USŁYSZAŁ SYRENĘ”. Do wzięcia udziału w zbiórce zachęcamy wszystkie jednostki OSP z całego kraju, a także jednostki PSP, Policji i innych służb mundurowych oraz wszystkich ludzi dobrej woli. Nieraz pokazywaliśmy, że jesteśmy wielką strażacką rodziną i tak też musi być tym razem.

Prosimy o wrzucanie potwierdzenia wpłat na swoje profile facebookowe z #SYRENADLAWOJTKA #ZORGANIZUJMYSIE. Wszystkie środki zostaną przekazane na konto Wojtka, które prowadzi Stowarzyszenie Z POTRZEBY SERCA działające przy Zespole Szkol Specjalnych w Dębicy. Do dzieła!

https://www.facebook.com/OspPustynia/videos/2461507604151501/?v=2461507604151501


https://zrzutka.pl/h8dsv7 Pokaż mniej

źródło: OSP Pustynia

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.