Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Sytuacja epidemiczna w dębickich placówkach oświatowych

Jak informują na stronie internetowej miasta Dębica władze miasta w mijającym tygodniu w szkołach podstawowych wystąpiło kilka przypadków koronawirusa, które spowodowały wprowadzenie w oddziałach nauki zdalnej.

Sytuacja taka ma miejsce m. in. w Szkole Podstawowej nr 5, gdzie do 23 października prowadzone są zajęcia on-line w klasach VIII c i VIII d ze względu na pozytywny wynik testu na COVID-19 u jednego z nauczycieli.

Również w tej szkole w dniach od 21 października do 29 października wprowadzono zdalną naukę w klasie I d z powodu wykrytego zakażenia u jednego z uczniów. Powiatowy Inspektor Sanitarny zalecił objęcie kwarantanną uczniów tej klasy oraz ich rodziców.

Do 23 października zdalne zajęcia prowadzone są również w Szkole Podstawowej nr 9 dla klasy IV b i w Szkole Podstawowej nr 11 dla klasy VII e. W obu przypadkach wykryto zakażenie u uczniów uczęszczających do wymienionych klas.

Pozytywny wynik testu na COVID-19 otrzymał również uczeń kl. VIII f w SP nr 11. Aktualnie dyrekcja szkoły oczekuje na opinie Sanepidu w celu podjęcia odpowiednich działań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa pozostałym uczniom i pracownikom szkoły.

W pozostałych placówkach zajęcia odbywają się bez zakłóceń. Występują pojedyncze przypadki pobytu na kwarantannach nauczycieli i uczniów, ale nie mają one wpływu na zmianę organizacji pracy placówek. W celu sprawnego i skutecznego podejmowania decyzji w sytuacjach zagrożenia dyrektorzy szkół, przedszkoli oraz żłobka codziennie informują Burmistrza Miasta o bieżącym stanie epidemicznym wśród uczniów i pracowników.

Od poniedziałku 26 października na tryb zdalny nauczania decyzją rządu w związku ze znacznym wzrostem zakażeń koronawirusem przechodzą wszyscy uczniowie z klas 4-8 szkoły podstawowej.

źródło: UM Dębica

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.