Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

11 listopada Święto Niepodległości w Dębicy

Dziś przypada 102. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Ze względu na obowiązujący stan pandemii koronawirusa oficjalne obchody Święta Niepodległości miały inny charakter niż w poprzednich latach.

W uroczystości wzięli parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych i strzelcy. O godzinie 10.30 w intencji Ojczyzny odprawiona została msza święta w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej. Po nabożeństwie zebrani pomodlili się słowami modlitwy ks. Piotra Skargi, a następnie zostały złożone kwiaty.


W imieniu społeczności Miasta Dębicy kwiaty pod figurą Matki Bożej Niepokalanej na Placu Gryfitów i Pomnikiem Niepodległości na Rynku, złożyli zastępcy burmistrza Dębicy: Jerzy Sieradzki i Maciej Małozięć.
Okazją do zaakcentowania wspólnotowego wymiaru obchodów 11 listopada było wspólne odśpiewanie Hymnu Państwowego.

źródło: UM Dębica

Fot. Powiat Dębicki

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.