Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Kraj. Poznała w internecie znanego amerykańskiego aktora który obiecał jej przekazać miliony dolarów i diamenty. Kobieta uwierzyła i straciła 45 tysięcy złotych

45 tysięcy złotych straciła 35-letnia mieszkanka powiatu chełmskiego. Kobieta twierdziła, że na jednym z portali społecznościowych poznała jednego ze znanych amerykańskich aktorów. Gwiazdor miał ją upoważnić do odebrania wartych 6 milionów dolarów diamentów, 3 milionów dolarów w gotówce oraz dokumentów rozwodowych. Po przelaniu pieniędzy na wskazane konto, kontakt z „gwiazdorem” się jednak urwał. Policjanci ustalają prawdziwą tożsamość oszusta oraz apelują o ostrożność i rozwagę w kontaktach z nieznajomymi.

O tym, że w internecie działa wielu oszustów, którzy czyhają na cudzą łatwowierność przekonała się 35-letnia mieszkanka powiatu chełmskiego. Kilka dni temu kobieta zgłosiła się na III komisariat w Lublinie, gdzie złożyła zawiadomienie o utracie 45 tysięcy złotych.

Pokrzywdzona oświadczyła, że na jednym z portali społecznościowych poznała mężczyznę podającego się za znanego amerykańskiego aktora. Rozmowy polegały przede wszystkim na wymianie wiadomości w jednym z komunikatorów. Ale były też przypadki, że nawiązywane były połączenia wideo, podczas których kobieta rozpoznała w swoim rozmówcy gwiadora. Dzięki temu zaufała mężczyźnie, a ten mógł pozwolić sobie na realizację prawdziwych zamiarów.

Fałszywy aktor w pewnym momencie oznajmił, że upoważnia 35-latkę do odbioru paczki z zawartością diamentów o wartości 6 mln dolarów, 3 mln dolarów w gotówce oraz dokumentów rozwodowych. W tym celu musiała jedynie wnieść opłaty, by uzyskać certyfikat upoważniający ją do odbioru kosztowności oraz zapłacić cło.

Łącznie kobieta została poproszona o przelanie na wskazane rachunki 45 tysięcy złotych. Po dokonaniu transakcji zauważyła, że jej znajomy zaczął unikać kontaktu, by w ostateczności całkowicie przerwać znajomość.

Lubelscy policjanci ustalają prawdziwą tożsamość sprawcy tego przestępstwa. Jednocześnie apelują o ostrożność i rozwagę w kontaktach z nieznajomymi.

komisarz Kamil Gołębiowski

Źródło: Lubelska Policja

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.