Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Małgorzata Kędzior, dyrektor MOPS: „W czasie pandemii seniorzy mogą liczyć na naszą pomoc i wsparcie”

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy Małgorzata Kędzior

Pomimo trudnego okresu pandemii pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy codziennie intensywnie pracują i pomagają mieszkańcom Dębicy. Pozostającym w domach seniorom pracownicy socjalni dostarczają żywność i niezbędne rzeczy. Aktywizują ich także poprzez organizowanie m.in. on-line zajęć artystycznych. Wszystko po to aby starsze osoby nie czuły się osamotnione i pozostawione samym sobie w tym trudnym pandemicznym czasie.

Pielęgniarki i opiekunki środowiskowe zapewniają pomoc w formie usług opiekuńczych osobom chorym, niepełnosprawnym i samotnym.

„Pracownicy z Działu Usług Opiekuńczych każdego dnia docierają do osób, które nie są w stanie samodzielnie funkcjonować, a ich życie zależne jest od pomocy osób drugich. Pomoc świadczona jest w domach u osób jej wymagających, a osoby chore mają zapewnione wsparcie, opiekę, pielęgnację oraz dostarczone zakupy żywnościowe i leki” – mówi Małgorzata Kędzior, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy przystąpił także do realizacji rządowego Programu Wspieraj Seniora.

Program ten adresowany jest do osób w wieku 70 lat które pozostają w domach w związku z zagrożeniem zakażeniem Covid-19 oraz w uzasadnionych przypadkach, także do osób poniżej 70 roku życia. Program Wspieraj Seniora zakłada pomoc Seniorom w między innymi w zrobieniu zakupów spożywczych, higienicznych i lekarstw oraz dostarczenie ich do domu Seniora.

Osoby starsze, samotne, które nie mają bliskich osób, mogą zadzwonić na rządową infolinię numer 22 55 11 11 lub bezpośrednio do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy numer 14 681 35 90 i zgłosić swoje potrzeby.

„Zakupy robione są przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy oraz wolontariuszy Ośrodka, którzy przed ich zrobieniem kontaktują się z Seniorem, ustalają zakres i rodzaj pomocy oraz odbierają pieniądze na opłacenie zakupów. Z tej formy pomocy do chwili obecnej skorzystało 30 seniorów” – dodaje Małgorzata Kędzior.

Pomimo, iż z uwagi na rosnące ryzyko zachorowań na covid 19 prowadzony przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy ośrodek wsparcia dziennego Dzienny Dom Senior + zawiesił swoją działalność, pracownicy i terapeuci zajęciowi, poprzez alternatywną metodę pracy zdalnej mają kontakt z uczestnikami.

Już wiosną tego roku Seniorzy wzięli udział w kursie komputerowym, dzięki któremu, dzisiaj mogą bez trudu kontaktować się z pracownikami Ośrodka przy użyciu komputerów lub smartfonów.

Do mieszkań Seniorów dowożone są komponenty do pracy rękodzielniczej, a następnie poprzez internetowe łącza Seniorzy mają możliwość wykonywania pracy terapeutycznej pod nadzorem terapeutów zajęciowych.

Seniorom – uczestnikom Domu Dziennego Pobytu Senior + , pracownicy dowożą posiłki, robią zakupy oraz pomagają przy drobnych sprawach domowych. Do dyspozycji każdego potrzebującego jest również pani psycholog, która pomimo zawieszenia działalności ośrodka nie zakończyła swojej pracy i w dalszym ciągu służy pomocą i wsparciem.

„W pomoc seniorom włączyła się również restauracja Dżungla, w której seniorzy mogą zamówić ciepły posiłek z dostarczeniem do domu, także oferują seniorom dowóz zakupów. Restauracja informuje nas także, że mają nie wykorzystaną żywność, którą odbieramy z restauracji i dowozimy za darmo naszym seniorom uczęszczającym do placówki” – mówi dyrektor MOPS w Dębicy.

WSZYSTKIE OSOBY STARSZE I SAMOTNE KTÓRE MAJĄ PROBLEM ZE ZROBIENIEM ZAKUPÓW I Z CODZIENNYM FUNKCJONOWANIEM SĄ PROSZONE O KONTAKT Z MIEJSKIM OŚRODKIEM POMOCY SPOŁECZNEJ W DEBICY.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.