Policjanci z Dębicy oddali osocze, żeby pomóc chorym na COVID-19

Policjanci z Dębicy, którzy pokonali koronawirusa stawili się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie i oddali osocze. Trafi ono do potrzebujących, którzy nadal walczą z chorobą.

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa wciąż jest bardzo poważna. Funkcjonariusze z Dębicy mając świadomość, że na osocze ozdrowieńców jest bardzo duże zapotrzebowanie bez żadnego zastanowienia, zdecydowali się podzielić nim z najbardziej potrzebującymi.

Początkiem listopada, dwóch policjantów dębickiego wydziału ruchu drogowego zapoczątkowało udział naszych funkcjonariuszy w akcji związanej z oddawaniem osocza. W ubiegły piątek kolejni policjanci oddali osocze do leczenia osób zarażonych wirusem. Wśród nich było 5 policjantów dębickiej drogówki oraz 2 funkcjonariuszy prewencji. W pomoc chorym zaangażowali się również naczelnicy wydziału prewencji oraz ruchu drogowego, podinspektorzy Andrzej Mroszczyk oraz Waldemar Mytkoś,

Proces oddawania osocza nie jest bolący ani skomplikowany. Dlatego też zachowanie policjantów powinno być zachętą dla innych, którzy mogą pomóc. Ten gest, czy też inicjatywa może okazać się darem życia.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.