Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Budżet Gminy Dębica na 2021 uchwalony jednogłośnie oraz oficjalne przekazanie nagrody w konkursie Eko Hestia Spa

11 grudnia 2020 r. w piątek miała miejsce sesja Rady Gminy Dębica w trybie telekonferencji, podczas której 21 obecnych Radnych jednogłośnie przyjęli budżet Gminy Dębica na 2021 r. Pozytywnie za uchwałą głosowało 20 Radnych, natomiast jeden radny nie brał udziału w głosowaniu. Projekt budżetu Gminy Dębica na rok 2021, zgodnie z obowiązującymi przepisami został przedłożony do zaopiniowania Regionalnej Izbie Obrachunkowej w Rzeszowie oraz radnym Rady Gminy Dębica. Dokument uzyskał pozytywną opinię RIO. Projekt budżetu był przedmiotem posiedzeń wszystkich Komisji Rady Gminy Dębica, podczas których radni mieli możliwość zapoznania się ze źródłami przychodów, alokacją środków, jak też zgłaszać swoje uwagi i opinie.

Zaplanowano dochody w wysokości 123 mln zł, a wydatki w kwocie 124 mln zł, z czego 17 mln z tegorocznego budżetu gminy przeznaczone będzie na inwestycje.

Inwestycje które mają zostać zakończone w 2021 roku to m.in. budowa sali gimnastycznej przy ZS w Pustkowie, przebudowa szkolnej infrastruktury sportowej w Latoszynie, budowa sieci kanalizacji sanitarnej Dąbrówki-Wieloncza, budowa sieci wodociągowej w Braciejowej i Głobikowej, budowa Składowiska Odpadów w Paszczynie dla Gminy Dębica.

Na Sesji Rady Gminy Dębica obecni byli Jan Golba – Burmistrz Muszyny, Prezes Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych RP oraz Wojciech Fułek – Przedstawiciel Ergo Hestii głównego fundatora konkursu Eko Hestia Spa, w którym Latoszyn Zdrój zajął I miejsce i otrzymał nagrodę w wysokości 100 tys. zł. Na ręce Wójta i Przewodniczącego Rady Gminy Dębica została przekazana statuetka oraz symboliczny czek na dalszy rozwój uzdrowiska.

Była to ostatnia w 2020 r. Sesja, dlatego też po rozpatrzeniu wszystkich zaplanowanych uchwał, Wójt Gminy Dębica Stanisław Rokosz oraz Przewodniczący Rady Gminy Dębica Piotr Żybura złożyli życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok.

Źródło: Gmina Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.