Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Kraj. Na strychu starego domu ukryte w słomie znaleźli dwa karabiny i amunicję

Z niecodziennym znaleziskiem do kraśnickiej komendy przyszedł 41-latek z Kraśnika. Jak się okazało pracownicy firmy remontowej w stogu słomy na poddaszu jego budynku gospodarczego ujawnili worek z amunicją i bronią. Policjanci zabezpieczyli przyniesione rzeczy. Teraz ustalają jak i kiedy się tam znalazły.

Do dyżurnego kraśnickiej komendy w niedzielę w godzinach popołudniowych przyszedł 41-letni mieszkaniec Kraśnika. Miał ze sobą niecodzienne znalezisko. Oświadczył, że pracownicy firmy remontowej podczas wymiany pokrycia dachowego w budynku gospodarczym, podczas przerzucania zalegającej tam kilkudziesięcioletniej słomy natrafili na ukryty worek. Wewnątrz jak się okazało znajdowały się 62 sztuki amunicji oraz dwie sztuki broni z drewnianymi rękojeściami z widocznymi śladami korozji. Nie wiedział jak się tam znalazły. Policjanci zabezpieczyli broń i amunicję. Ustalą teraz w jaki sposób i kiedy znalazły się one w oborze, a także z jakiego okresu znalezisko pochodzi.

Przypominamy, że w przypadku ujawnienia broni lub amunicji należy zgłosić taki fakt najbliższej jednostce policji, w przeciwnym razie narażamy się na odpowiedzialność karną. Przedmioty takie mogą również stanowić niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia. Według kodeksu karnego kto bez wymaganego zezwolenia posiada broń palną lub amunicję, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

młodszy aspirant Paweł Cieliczko

Źródło: Lubelska Policja

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.