Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Kraj. Nieszczęśliwe wypadki przy pracy podczas robót leśnych

Rębak podpięty do ciągnika rolniczego. W tej maszynie rękę stracił 31-letni mężczyzna

Wczoraj na terenie powiatu krasnostawskiego doszło do dwóch nieszczęśliwych wypadków. 31 – latek, stracił rękę podczas pracy z rębakiem natomiast 61 – latek, został uderzony przez spadającą część drzewa. Apelujemy o zachowanie zdrowego rozsądku i szczególnej ostrożności podczas obchodzenia się z różnego rodzaju sprzętem mechanicznym. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi, rutyna, pośpiech, a przede wszystkim alkohol mogą doprowadzić do tragedii.

Do pierwszego zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 12:00 na terenie gminy Siennica Różana. Jak wstępnie ustalili mundurowi 61 – latek z powiatu chełmskiego podczas wyrębu drzew został uderzony w twarz przez spadającą gałąź. Na szczęście pracował razem z 53 – latkiem, który natychmiast podwiózł mężczyznę do miejsca, w które bez problemu mogły dojechać służby ratunkowe. Poszkodowany z obrażeniami twarzy trafił do szpitala w Chełmie. Jak ustalono obaj mężczyźni byli trzeźwi.

Drugi wypadek miał miejsce po godzinie 15:00 w gminie Łopiennik Górny. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce interwencji ustalili, że 31 – latek stracił rękę podczas pracy przy wycince gałęzi. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna włożył rękę do rębaka podłączonego do ciągnika rolniczego. Został natychmiast przetransportowany przez załogę Pogotowia Lotniczego do szpitala w Lublinie. Badanie stanu trzeźwości 31 – latka wykazało, że miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Apelujemy o zachowanie zdrowego rozsądku i szczególnej ostrożności podczas obchodzenia się z różnego rodzaju sprzętem mechanicznym. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi, rutyna, pośpiech, a przede wszystkim alkohol mogą doprowadzić do tragedii.

młodszy aspirant Jolanta Babicz

Źródło: Lubelska Policja

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.