Mieszkaniec gminy Jodłowa miał ponad 3,8 promila alkoholu we krwi!

Mieszkańcy Lubczy znaleźli się we właściwym miejscu i o właściwej porze, by uratować 34-letniego mieszkańca Jodłowej, który leżał na pasie drogi powiatowej w Lubczy.

Wczoraj po godzinie 17 na drodze powiatowej w Lubczy został odnaleziony nieprzytomny mężczyzna, a obok niego leżał rower. Świadkowie, którzy jako pierwsi zauważyli leżącego, sprawdzili jego funkcje życiowe oraz powiadomili pogotowie ratunkowe. Twierdzili, że od leżącego wyczuwalna była silna woń alkoholu. Przybyli na miejsce ratownicy wstępnie udzielili pierwszej pomocy, a następnie przetransportowali nieprzytomnego do tarnowskiego szpitala. Na miejsce został skierowany również patrol tarnowskiej drogówki, ponieważ przypuszczano, że mogło dojść do wypadku lub kolizji. Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca oraz odnalezionego roweru i nie ujawniali żadnych śladów świadczących o udziale w zdarzeniu drogowym. Następnie udali się do szpitala, gdzie lekarze przeprowadzili badanie na zawartość alkoholu u mężczyzny, które wskazało na wynik 3,80 promila. Ponadto przeprowadzone badania nie wskazywały, by mężczyzna miał jakiekolwiek urazy.

Jadąc lub prowadząc rower po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości narażamy siebie na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, dodatkowo popełniamy wykroczenie. W tym przypadku sprawę wyjaśnią tarnowscy policjanci, którzy przeprowadzą postępowanie za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym przez 34-letniego mieszkańca gminy Jodłowa.

Źródło: Tarnowska Policja

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.