Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Nowenna do Dzieciątka Jezus jest przygotowaniem do odpustu w Jodłowej. Rozpocznie się on podczas Pasterki.

– Droga Betlejemska będzie o godzinie 23.30 i ona nas wprowadzi w tajemnicę okresu Bożego Narodzenia. Mamy już przygotowaną szopkę. Uroczyście wniesione zostanie Dzieciątko Jezus, aby przy śpiewie na Pasterce ogłosić wszystkim, że Jezus Chrystus narodził się nie tylko w Betlejem przed wiekami, ale również rodzi się w naszych sercach w czasie Eucharystii – mówi proboszcz ks. Zenon Tomasiak.
 W Boże Narodzenie, Msze św. w sanktuarium Dzieciątka Jezus w Jodłowej zostaną odprawione o 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 16.00.
W świątyni na Podkarpaciu kult odbiera mała figurka Dzieciątka Jezus.

– Wierni przesyłają nam wiele próśb o modlitwę – podkreśla ks. Zenon Tomasiak. – Najczęściej są to prośby o uzdrowienie, poczęcie dziecka, uratowanie z choroby nowotworowej i ze skutków COVID-19 – mówi kustosz sanktuarium.

W czasie kolejnych dni odpustu ma się także odbyć kolędowanie Dzieciątku Jezus przez poszczególne dzielnice parafii.

Figurka Dzieciątka Jezus ma 45 cm wysokości. Prawa ręka Dzieciątka uniesiona jest w geście błogosławieństwa, natomiast w lewej trzyma ono jabłko królewskie, symbolizujące świat. Na głowie ma koronę. Figurkę ubiera się w szaty w kolorze symbolizującym konkretny okres roku liturgicznego.
Źródło: Diecezja Tarnowska

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.