Region. 34-latek okradał swojego byłego pracodawcę

34-letni mieszkaniec powiatu ropczycko-sędziszowskiego odpowie za włamanie, kradzież i oszustwo. Mężczyzna włamywał się do samochodu byłego pracodawcy, zabierał kartę paliwową, na którą tankował olej napędowy i sprzedawał go po niższej cenie. W ten sposób ukradł blisko 2 tysiące litrów oleju napędowego, powodując straty na blisko 40 tys. złotych.

W minioną niedzielę policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do samochodu ciężarowego, zaparkowanego w Ropczycach. Zgłaszający poinformował, że z pojazdu została skradziona również tzw. karta paliwowa. Sprawca posłużył się nią i zatankował blisko 800 litrów oleju napędowego.

Sprawą zajęli się policjanci wydziału kryminalnego. Wykonane przez nich czynności pozwoliły na wytypowanie i zatrzymanie osoby podejrzewanej o włamanie i kradzież. Okazał się nim były pracownik zgłaszającego. Jak ustalili śledczy, mężczyzna regularnie okradał swojego byłego pracodawcę. Za każdym razem sposób jego działania był podobny. Włamywał się do pojazdu, zabierał kartę paliwową, tankował olej napędowy i ją zwracał.

W ten sposób, w przeciągu kilku tygodni skradł prawie 2 tysiące litrów paliwa, które następnie sprzedawał po okazyjnej cenie. Powstałe straty wyniosły prawie 40 tys. zł.

34-letni mieszkaniec Ropczyc usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem oraz oszustwa. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem, zakazem opuszczania kraju i poręczeniem majątkowym.

Do sprawy zostali zatrzymani również czterej mieszkańcy powiatu ropczycko – sędziszowskiego, w wieku od 40 do 57 lat. Wszyscy usłyszeli zarzuty kupna kradzionego paliwa, dodatkowo jeden z nich odpowie także za oszustwa. Za przestępstwo paserstwa grozi im do 5 lat więzienia.

Źródło: Podkarpacka Policja

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.