Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Siostra dr hab. Loyola Opiela z nagrodą FENIKS 2020

3 grudnia Stowarzyszenie Wydawców Katolickich przyznało nagrody Nagrody FENIKS 2020. W gronie nagrodzonych znalazła się s. dr hab. Marii Loyola Opiela ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Dębickich za książkę „Osoba i rodzina wobec wyzwań cywilizacyjnych. Pedagogika integralnego rozwoju i edukacji w koncepcji ochrony Edmunda Bojanowskiego”.

Książka s. Loyoli Opieli została uznana za najlepsza książkę roku w kategorii „Kościół wobec współczesności” i otrzymała nagrodę Feniks 2020.

„Siostra Loyola od wielu lat angażuje swoje siły duchowe i umysłowe, aby przekonać nauczycieli, rodziców i wszystkich zatroskanych o młode pokolenie, o aktualności koncepcji pedagogicznej bł. Edmunda Bojanowskiego. Bardzo cieszymy się, że kolejna z publikacji wpisujących się w dorobek naukowy naszej Siostry, a dotycząca tak ważnej sprawy jak wychowanie, została doceniona i uhonorowana tak zaszczytną nagrodą. „Osoba i rodzina wobec wyzwań cywilizacyjnych” to nie tylko tytuł nagrodzonej pozycji.

To zagadnienie, które jest dla nas służebniczek ogromną troską. Mamy świadomość otrzymanego od bł. Edmunda dziedzictwa. Doświadczamy prawdziwości i mądrości jego metod wychowawczych. Pragniemy się tym dzielić bo nie po to zapala się lampę by schować ją pod korcem.

Wierzymy, że publikacja naszej siostry Loyoli wpisuje się w realizację naszej misji w Kościele, jaką jest wspomaganie dzieci i rodziców – całych rodzin w procesie wychowania (również w kontekście aktualnych wyzwań cywilizacyjnych). Niech błogosławiony Edmund wyprasza nam wszystkim potrzebne łaski” – powiedziała naszej redakcji s. Monika Duda ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Dębickich.

Książka dostępna na books-box.com TUTAJ oraz w Sklepie Stowarzyszenia „Dobroć” – TUTAJ

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.