Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Żołnierze z 3. Podkarpackiej Brygady OT wspierają akcję #ObiadyDlaBohaterów


Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej aktywnie zaangażowali się w akcję #ObiadyDlaBohaterów. W ramach projektu wspierani są kombatanci na terenie Podkarpacia.


Dzięki zaangażowaniu żołnierzy z rzeszowskiego i niżańskiego batalionu lekkiej piechoty 3.PBOT, do kombatantów dostarczane są posiłki, zakupy, leki i pomoc. To właśnie samotność w tym czasie doskwiera najbardziej, dlatego jak często podkreślają sami żołnierze podziemia niepodległościowego, najważniejsze jest dla nich spotkanie, rozmowa i kontakt z wolontariuszami i żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej.
Organizatorami akcji #ObiadyDlaBohaterów jest „Fundacja nie zapomnij o nas”, „Stowarzyszeniem Odra-Niemen”, „Stowarzyszenie im. gen. bryg. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego” oraz Federacja Patriotyczna.

  • podczas rozmów nasi kombatanci często podkreślają że dzięki odwiedzinom i udzielanemu wsparciu zarówno przez osoby z wolontariatu, żołnierzy WOT czy przedstawicieli Urzędu
    ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, czują że nie są i nigdy nie zostaną zapomniani. My jako ostatnie pokolenie które ma zaszczyt poznać, porozmawiać z naszymi Bohaterami, którzy niejednokrotnie na ołtarzu wolności złożyli wielką ofiarę jesteśmy zobowiązani, aby choć w małym stopniu odwdzięczyć się za to że dziś żyjemy w wolnej Polsce, możemy swobodnie uczyć się, pracować i żyć – relacjonuje Krystian Fila koordynator akcji na Podkarpaciu.
    Wsparcie seniorów i kombatantów to jeden z priorytetów 3. PBOT realizowany obecnie przez żołnierzy w ramach operacji „Trwała Odporność”.
  • od początku pandemii żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady OT są zaangażowani
    w dostarczanie posiłków dla naszych kombatantów i osób starszych na terenie całego Podkarpacia – mówi płk Dariusz Słota dowódca podkarpackich terytorialsów – dziś też jesteśmy z naszymi bohaterami. Z wigilijną Kolendą wyruszył nasz kapelan z Niska. Aktualnie żołnierze dostarczają 14 posiłków na terenie Rzeszowa, Łańcuta oraz powiatu niżańskiego. Jesteśmy również otwarci na indywidualne potrzeby kombatantów. Są to osoby starsze, o które szczególnie musimy zadbać, by zostali w domach i unikali kontaktów z potencjalnymi nosicielami COVID-19.

Wsparcie seniorów było pierwszym zadaniem jakiego podjęli się żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej po pojawieniu się pierwszego potwierdzonego przypadku koronawirusa w Polsce. Działania te są prowadzone już od 6 marca. Pomoc dla seniorów i kombatantów jest realizowana najczęściej przy współpracy z ośrodkami pomocy społecznej, organizacjami pozarządowymi lub poprzez telefoniczne pozyskanie informacji przez koordynatorów z brygad i batalionów.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.