Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Depression Off z Dębicy będą gośćmi Katarzyny Pruchnickiej w Radio 357

1 lutego o godzinie 15:00 w internetowym Radiu 357 gościem Katarzyny Pruchnickiej w audycji radiowej „Dobre wychowanie” będzie przedstawicielka zespołu projektowego Depression Off z Dębicy. Uczennice z zespołu projektowego z II LO ramach zeszłorocznej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii stworzyły m.in. film poświęcony depresji.

Projekt uczennic II LO w Dębicy: Zuzanny, Marii, Karoliny, Gabrysi i Darii rozpoczął się jesienią 2019 roku, a zakończony został w maju 2020 roku. Jego celem była chęć pomocy i uświadomienia ludziom jakim problemem jest depresja. W jego realizację włączyły się osoby w różnym wieku.

„Depresja jest często nadużywana przez młodzież w celu zwrócenia uwagi na siebie. Jest chorobą psychiczną, brakiem radości, odczuwaniem nieustającego smutku. Tak odpowiadali najczęściej uczniowie, seniorzy czy też nawet strażacy OSP, którzy wzięli udział w naszej ankiecie” – mówiła w 2019 roku jedna z współorganizatorek projektu Maria Wielgus.

„Depresja jest czymś naprawdę złym, nie wyobrażam sobie nawet, co czuje taka osoba. Myślę, że ten projekt jest konieczny. Jestem ogromnie szczęśliwa, że mogę pomóc. Skupiamy się na pracy, nie myślimy o nagrodach, to jest dla nas nieistotne. Największą nagrodą byłoby, gdybyśmy pomogły choć jednej osobie” – dodawała Zuzanna Grecka.

Depression off gościł już w Zespole Szkół nr 2 w Dębicy, Zespole Szkół Ekonomicznych w Dębicy, Szkole Podstawowej w Nagawczynie, Klubie Seniora w Nagawczynie oraz OSP Nagawczyna. Ma w zanadrzu jeszcze kilka spotkań i liczny na to że pojawią się kolejni chętni do współpracy.

„Przeprowadzamy ankiety, z których dowiadujemy się wiele na temat wiedzy ludzi o depresji. Każdorazowo analizujemy je i publikujemy ich wyniki na naszym Facebooku” – mówiła Gabriela Nawała.

W ramach projektu w kwietniu 2020 roku powstał także film który zrealizował Maciej Mazur.

„Film ukazuje problem depresji pośród młodzieży. Jest on zwieńczeniem naszych poczynań w tegorocznej edycji. Jego głównym celem jest zwrócenie uwagi na psychikę młodych ludzi. Często bywa tak, że problemy młodzieży są bagatelizowane przez zajętych pracą czy innymi obowiązkami rodziców czy nauczycieli. Mamy nadzieję, że ten film choć trochę uświadomi to, że depresja nie dotyczy tylko dorosłych. Serdeczne podziękowania dla Macieja Mazura, bez którego wsparcia nie udałoby nam się stworzyć tego filmu. Od samego początku wspierał nas dobrym słowem i poświęcał swój czas. Serdeczne podziękowania dla dyrekcji II Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy za zgodę na nagrywanie na terenie szkoły. Serdeczne podziękowania dla uczniów klasy 2E z II Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy za zgodę na wzięcie udziału w naszym przedsięwzięciu oraz ich rodzicom za zgodę na publikację ich wizerunku” – napisały na swojej stronie na FB członkinie zespołu Depression off.

Film można obejrzeć pod tym linkiem: https://www.facebook.com/118859652851761/videos/590840431514206

Audycji będzie można wysłuchać 1 lutego pod adresem : https://radio357.pl/

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.