Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Kraj. Driftował BMW na rondzie, a tu nagle nadjechali policjanci

Nie tego spodziewał się „driftujący” 20-latek z powiatu kraśnickiego. Młody kierowca w czwartkowe popołudnie postanowił sprawdzić swoje umiejętności na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym dróg krajowych 74 i 19 w Kraśniku. Wprowadził pojazd w poślizg zagrażając innym uczestnikom ruchu. Trafił na patrol drogówki, który pojechał za „miłośnikiem drogowych wrażeń”, a następnie go zatrzymał. Kierowca został ukarany mandatem karnym.

W czwartek w godzinach popołudniowych policjanci kraśnickiej drogówki zauważyli samochód osobowy marki BMW jadący od strony obwodnicy Kraśnika. Kierowca pojazdu zlekceważył bezpieczeństwo własne oraz innych uczestników ruchu drogowego i na Rondzie Narodowych Sił Zbrojnych, gdzie krzyżują się drogi krajowe nr 19 i 74, postanowił „podrfitować” wokół jego osi, po czym ruszył w kierunku Janowa Lubelskiego.

Funkcjonariusze widząc całe zajście zareagowali i ruszyli za nim. Po kilkuset metrach przy użyciu sygnałów świetlnych zatrzymali pojazd w bezpiecznym miejscu. Kierowcą okazał się 20-letni mieszkaniec powiatu kraśnickiego. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 200 złotych za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym poprzez niekontrolowany poślizg.

Policjanci nieustannie czuwają nad bezpieczeństwem i porządkiem ruchu na drogach i na pewno stanowczo będą reagować na takie zachowania. Pamiętajmy, że używanie pojazdu w ten sposób może zakończyć się tragicznie nie tylko dla kierowcy, ale również postronnych osób. Apelujemy dlatego o bezpieczeństwo na drodze i stosowanie się do obowiązujących przepisów, a przede wszystkim o zdrowy rozsądek.

młodszy aspirant Paweł Cieliczko

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.