Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Kredyt gotówkowy dla osób pracujących za granicą – to możliwe?

Nawet jeśli pracujesz poza granicami naszego kraju i osiągasz wynagrodzenie w obcej walucie, banki komercyjne funkcjonujące w Polsce mogą udzielić Ci finansowego wsparcia. Kredyt gotówkowy dla osób pracujących za granicą jest dostępny nawet na 200 tysięcy złotych, a czas jego spłaty to średnio 5 lat. Sprawdź na https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe , jakie warunki musisz spełnić.

Kredyt gotówkowy – praca za granicą

Nie ma wątpliwości, że kredyt gotówkowy, jaki udzielany jest osobom, których zarobki generowane są poza granicami naszego kraju, wykazuje znacznie większe ryzyko kredytowe. Nie oznacza to jednak, że taka współpraca z instytucją bankową jest niemożliwa.

Rzeczywiście, nie wszystkie banki decydują się na współpracę z kredytobiorcami, którzy pracują poza Polską. Z takiego stanu rzeczy wynika sporo komplikacji. Najczęściej dokumenty świadczące o dochodach są w obcym języku, kredytobiorca nie zawsze ma też sposobność, by przyjechać i osobiście załatwić wszelkie formalności. Są jednak banki, które dla osób poza granicami naszego kraju oferują nawet kredyt gotówkowy online. Co więcej, ich dochody nie muszą pochodzić wcale z tytułu pracy zarobkowej, ale na przykład zagranicznej emerytury.

Kredyt gotówkowy dla pracujących za granicą – warunki, jakie stawia bank

Okazuje się, że warunki kredytowe dla osób, których dochód osiągany jest w obcej walucie, wcale nie są gorsze, aniżeli dla tych, którzy zarabiają standardowo w złotówkach. Ci również mogą liczyć na najtańszy kredyt gotówkowy, o ile oczywiście spełnią wszystkie warunki weryfikacji zdolności kredytowej i takowa zostanie przez analityków kredytowych potwierdzona.

Podstawą jest dokument potwierdzający wysokość generowanych zarobków, liczy się także forma zatrudnienia. W najlepszej sytuacji są oczywiście osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę, zaś same banki nie wykluczają także współpracy z tymi, którzy poza granicami naszego kraju prowadzą własną firmę. Bank zażąda od potencjalnego klienta także dokument potwierdzający pozwolenie na pracę w danym kraju oraz wyciągi z konta, by zweryfikować jego wpływy na konto (w okresie ostatnich 3 albo 6 miesięcy).

Jak wybrać kredyt gotówkowy, zarabiając w obcej walucie?

Osoby, które chcą wziąć kredyt gotówkowy w Polsce, ale generują zarobek w innej walucie, mają nieco utrudnione zadanie. Aktualnie tylko trzy banki działające w naszym kraju, dedykują swoją ofertę finansowego wsparcia takim klientom. Właśnie dlatego należy przede wszystkim sprawdzić, które dokładnie instytucje bankowe decydują się na taką współpracę. Udaje się to bez problemu zrobić i absolutnie nie trzeba pukać do kolejnych oddziałów banków po ofertę. To wręcz niemożliwe dla tych, którzy pozostają poza granicami naszego kraju.

Dostęp do ogólnych ofert bankowych jest w sieci. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło typu „kredyt dla pracujących za granicą”, by dowiedzieć się, który bank proponuje współpracę na korzystnych warunkach.

W internecie dostępne są też zestawienia, które porównują różne zobowiązania, w tym oferty dla osób generujących dochód nie w złotówkach. To między innymi właśnie kredyt gotówkowy. Ranking musi być jednak aktualny, niezależny i obiektywny, by mógł dać wiarygodne informacje. Pamiętajmy również, że ranking przedstawia jedynie ogólną propozycję banków, a każdy kredyt gotówkowy udaje się przecież dopasować do indywidualnych potrzeb czy możliwości spłaty. To dlatego, przeglądając ranking kredytowy, pod uwagę zawsze należy brać oprocentowanie, wysokość comiesięcznej raty, czas trwania umowy z bankiem, ale też dodatkowe czynniki, jakie mają znaczenie dla atrakcyjności i opłacalności danej oferty. Liczą się koszty całkowite, które w przypadku kredytu dla osób zarabiających poza granicami naszego kraju mogą być wyższe, a bank w ten sposób minimalizuje ryzyko kredytowe. Mowa tu o nieco wyższej prowizji za udzielenie kredytu czy koniecznym ubezpieczeniu takiego zobowiązaniu. Nie jest to jednak standard, dlatego warto poznać indywidualne warunki współpracy, jakie określa każdy bank zgodnie z prowadzoną polityką kredytową.

Dobre zobowiązanie kredytowe można jeszcze zweryfikować w inny sposób, by wybrać kredyt gotówkowy. Kalkulator jest takim narzędziem i ten szacuje przybliżone koszty całkowite, jakie poniesie kredytobiorca w związku ze współpracą z danym bankiem. Co więcej, w sieci można znaleźć kalkulatory, które sprawdzą zdolność kredytową, uwzględniając zarobki w obcej walucie. Dzięki temu udaje się sprawdzić, czy potencjalny klient w ogóle ma szanse na uzyskanie finansowego wsparcia.

Chociaż zarówno ranking, jak i kalkulator daje jedynie informacje przybliżone, a te konkretne kredytobiorca pozna dopiero po weryfikacji zdolności kredytowej i wydaniu decyzji pozytywnej, to z całą pewnością przydają się, by moc zorientować się w zakresie bieżącej sytuacji na rynku usług finansowych. To ważne, tym bardziej jeśli potrzebujący na stałe przebywa poza granicami naszego kraju.

Artykuł sponsorowany

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.