Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Ks. Ryszard Piasecki o celebrytach zaszczepionych poza kolejnością szczepionką na COVID: „Zobaczyliśmy kondycję moralną tzw. elit, dla których zwykły człowiek nic nie znaczy”

„Przyzwyczailiśmy się już znacznie do życia w pandemii. Zapewne jest ono inne niż dawniej. Ograniczenia prawne jednak wpływają na nasze zachowania i pewne wymogi bezpieczeństwa sanitarnego stały się naszym codziennym nawykiem. Nowy rok przyniósł pewną nadzieję na pokonanie wirusa w perspektywie kilku miesięcy a to związane jest z pojawieniem się szczepionki tak bardzo wyczekiwanej. Oczywiście ja to zazwyczaj bywa pojawiły się głosy o szkodliwości tej szczepionki dla naszego DNA, o braku etyki w pracach nad nią wreszcie o pośpiechu z jakim ją przygotowano co może grozić niewiadomymi skutkami zdrowotnymi. Kiedy dotarł pierwszy transport szczepionek do Polski to czymś naturalnym wydawało się, że w pierwszej kolejności otrzymują ją pracownicy służby zdrowia, a więc ci, którzy są najbardziej narażeni na zakażenie ze względu na bezpośredni kontakt z chorymi, których leczą. I jak to często w Polsce bywa są równi i równiejsi. Pojawiła na Uniwersytecie Medycznym się grupa znanych lecz nieuprawnionych osób, by się zaszczepić i zostały z radością obsłużone przez personel medyczny tej placówki. Mało tego – tym czynem zaczęły się chwalić w komunikatorach społecznościowych. Wywołało to ogromny niesmak w społeczeństwie co spowodowało próby tłumaczenia się nieprawnie zaszczepionych.

I tutaj te osoby pokazały swoją etykę posługując się w swoich tłumaczeniach, najczęściej kłamstwem lub swoiście rozumianą moralnością jak choćby w przypadku byłego premiera. Zobaczyliśmy przy tej okazji kondycję moralną tzw. elit, dla których zwykły człowiek nic nie znaczy. Liczy się popularność, pozycja społeczna czy wreszcie status materialny. I to jest moralność liberałów europejskich i tych wszystkich, którzy właściwie gardzą biednym i niezaradnymi życiowo człowiekiem. Celebryci pokazali, że życie to ziemskie jest dla nich najważniejsze i muszą je chronić za wszelką cenę. Staram się ich zrozumieć, no bo jak się nie wierzy w wieczność to najdłuższa doczesność staje się priorytetem. Rząd jednak musi w jakiś logiczny sposób rozdzielać darmową szczepionkę tak aby wszyscy chętni ją otrzymali. Ponieważ szczepionka przybywa partiami dlatego określa się kolejne grupy społeczne, które mają zostać zaszczepione. I tutaj ukłon w stronę prezydenta, który zadeklarował, że przyjmie szczepionkę jako ostatni. Przy tej okazji pomyślałem sobie co by się działo, nawet wśród katolików, gdyby duchowni zostali potraktowani jako grupa znacznie narażona na zakażenie? Jednak tak się nie stanie i duchowni raczej zostana przydzieleni do tej ostatniej grupy szczęśliwców.” – pisze w swoim cotygodniowym felietonie ks. proboszczy Ryszard Piasecki na stronie parafii św. Jadwigi w Dębicy.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.