Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

„Kwiatek”, II LO, „Jagiełło” i „Ekonomik” ponownie wśród najlepszych szkół w Polsce!

Cztery szkoły z powiatu dębickiego znalazły się w najbardziej prestiżowym „Rankingu Liceów i Techników 2021 PERSPEKTYWY”, który obejmuje swoim zasięgiem całą Polskę i świadczy o jakości kształcenia w szkołach określonego typu.

– Serdecznie gratulujemy sukcesów. To wyróżnienie jest efektem trudnej, rzetelnej pracy naszych nauczycieli i młodzieży. Takie wyniki ogromnie cieszą i udowadniają, że warto wspierać powiatową oświatę, warto inwestować w szkoły – mówi Wicestarosta Powiatu Dębickiego.

W rankingu głównym techników, uwzględniającym pół tysiąca placówek, Technikum nr 2 Zespołu Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego zajęło 31. miejsce i uzyskało złotą tarczę, zaś Technikum nr 3 Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka zdobyło 227. lokatę i srebrną tarczę.

Z kolei w rankingu liceów, obejmującym 1000 szkół, II Liceum Ogólnokształcące im. ks. Jana Twardowskiego uplasowało się na 268. pozycji, a I Liceum Ogólnokształcące im. króla Wł. Jagiełły zajęło 434. miejsce – obie szkoły otrzymały srebrne tarcze. Natomiast brązowa tarcza przypadła w udziale III LO w ZS nr 2, które wywalczyło sobie 782. lokatę.

Przy ustalaniu miejsc w rankingu liceów kapituła wzięła pod uwagę m.in. sukcesy szkół w olimpiadach oraz wyniki egzaminów maturalnych z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych. W przypadku szkół zawodowych – oceniono dodatkowo wyniki egzaminów zawodowych.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.