Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Orszaku Trzech Króli nie będzie, ale korony trafią do uczestników mszy świętej

Orszak Trzech Króli 2020 w Dębicy

Orszak Trzech Króli to wydarzenie, które w Dębicy odbywa się w święto Objawienia Pańskiego już od kilku lat. 6 stycznia 2021 r. radosny pochód przeszedłby ulicami miasta po raz ósmy.  Niestety ze względu na sytuację epidemiczną plenerowe jasełka tym razem się nie odbędą.

Powiat Dębicki organizował to huczne wydarzenie zawsze wspólnie z parafią pw. Matki Bożej Anielskiej. To właśnie jej przekazał w tym roku barwne, papierowe  korony, które trafią do uczestników mszy św., jaka odbędzie się w dębickim kościele pw. Ducha Świętego o godz. 12.00 (06.01.2021 r.).

Ten symboliczny gest ma nawiązać do kilkuletniej tradycji orszaku. Hasłem przewodnim tegorocznego świętowania są słowa jednej z Pieśni Jana Kochanowskiego: „Panu dzięki oddawajmy”.

A tak wyglądał Orszak w latach ubiegłych

https://ziemiadebicka.pl/iv-orszak-trzech-kroli-przeszedl-ulicami-debicy/
https://ziemiadebicka.pl/orszak-trzech-kroli-fotoreportaz/

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.