Region. Ukradł dzwon z kościelnej wieży i sprzedał na złom

Przed świętami Bożego Narodzenia zniknął kilkudziesięciokilogramowy dzwon w dzwonnicy kościelnej parafii w Białej. Jeszcze przed nowym rokiem tarnowscy policjanci odzyskali utracony przedmiot, który wrócił do parafian.

Pod koniec roku do tarnowskiej Policji wpłynęło zgłoszenie od księdza z parafii w Białej o kradzieży dzwonu w wieży kościelnej. Proboszcz poinformował, że obecnie trwa remont dzwonnicy i ustawione są tam rusztowania. W tym okresie ktoś wspiął się na wieżę i zabrał kilkudziesięciokilogramowy dzwon wart około 4000 złotych, a następnie sprzedał w punkcie skupu złomu za kwotę … 150 złotych.

Jeszcze w grudniu 2020 roku policjanci kryminalni z Komisariatu Policji Tarnów-Zachód ustali sprawcę tej kradzieży oraz odzyskali utracony przedmiot. Dzwon wykonany z brązu wrócił do parafian, a sprawca usłyszał zarzut kradzieży. Mężczyzna 43-letni mieszkaniec powiatu przyznał się do przestępstwa i złożył w tej sprawie wyjaśnienia. Sprawę prowadzi komisariat w Mościcach pod nadzorem tarnowskiej prokuratury.

Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Tarnowska Policja

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.