Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Rekruterzy 3.Podkarpackiej Brygady OT rozpoczęli działanie w 2021 roku

Trzecia Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej rozpoczęła proces rekrutacji do pododdziałów w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu i Sanoku. Chętni do rozpoczęcia przygody z wojskiem na początku roku mogą wybrać termin odbycia szkolenia podstawowego i wyrównawczego. Na rok 2021 zaplanowano pięć powołań do służby w naszych batalionach. Dokumenty można składać już dzisiaj do Wojskowych Komend Uzupełnień lub poprzez rekruterów.


Ochotnicy, którzy podjęli decyzję o założeniu munduru w tym trudnym czasie dla społeczeństwa i naszej ojczyzny już dzisiaj mogą rozpocząć procedurę powołania. Dla kandydatów do służby
w 3. Podkarpackiej Brygadzie OT przygotowaliśmy trzy możliwości złożenia dokumentów. Wniosek
o powołanie do służby można złożyć bezpośrednio we właściwych terytorialnie Wojskowych Komendach Uzupełnień, poprzez platformę ePUAP, jak również poprzez naszych batalionowych rekruterów.
Rekruterzy 3.PBOT mają za zadanie wyszukiwać kandydatów do służby wojskowej oraz wspierać
w procesie naboru do najmłodszego rodzaju sił zbrojnych. „Headhunterzy” udzielają informacji dotyczących powołania do odbycia terytorialnej służby wojskowej oraz zapoznają chętnych z trzyletnim cyklem szkolenia, począwszy od podstawowego poprzez etap szkolenia indywidualnego, specjalistycznego i zgrywającego. Rekruterzy pomagają również osobom zainteresowanym wypełnić wymagane dokumenty oraz dostarczyć je do WKU.
Koncepcja powołania rekruterów w Wojskach Obrony Terytorialnej wzorowana jest częściowo na modelu stosowanym m.in. w Gwardii Narodowej Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, czy krajach skandynawskich.
Od sierpnia ubiegłego roku w 3. Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej swoją działalność rozpoczęło pięciu kierunkowych rekruterów:
• ppor. OT. Maciej Szeremeta – szef rekruterów, tel. 501676296, działa na terenie powiatów jarosławskiego, przemyskiego, lubaczowskiego i przeworskiego,
• st. szer. OT. Michał Bełz – tel. 501045995, działa na terenie powiatów rzeszowskiego, łańcuckiego,
• kpr. OT. Paweł Porębski – tel. 608658562, działa na terenie powiatów niżańskiego, stalowowolskiego, tarnobrzeskiego, kolbuszowskiego i leżajskiego,
• szer. OT. Jerzy Frąckowiak – tel. 889151953, działa na terenie powiatów dębickiego, mieleckiego, jasielskiego, ropczycko – sędziszowskiego i strzyżowskiego,
• kpr. OT. Dawid Nikholz – tel. 530517336, działa na terenie powiatów jarosławskiego, przemyskiego, lubaczowskiego i przeworskiego,
• kpr. OT. Jaromir Brański – tel. 796222406, działa na terenie powiatów sanockiego, bieszczadzkiego, leskiego, krośnieńskiego i brzozowskiego.
Nie zwlekaj z decyzją – wstąp w szeregi podkarpackich terytorialsów! W 2021 r. zaplanowaliśmy następujące terminy rozpoczęcia szkoleń dla nowych kandydatów: 30 stycznia, 8 maja, 26 czerwca, 4 września i 20 listopada.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.