Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Szybkość i precyzja. Cięcie laserem 3D to najlepsza metoda obróbki elementów stalowych

Ukształtowanie twardego, niezwykle odpornego materiału to spore wyzwanie. Stopy żelaza i węgla mają te właściwości na wysokim poziomie, co wymaga stosowania odpowiednich technologii. Jak wykroić ze stali potrzebne w danej sytuacji fragmenty czy wzory, bez nadmiernego naruszania struktury metalu albo pozostawiania nierównych krawędzi? Odpowiedzią na zapotrzebowanie wielu zakładów przemysłowych okazały się sterowane numerycznie maszyny CNC.

Każdy element opuszczający wycinarkę ma identyczne parametry. Wcześniej nie było to regułą

Do grona urządzeń bazujących na komputerowej obróbce laserowej należą między innymi frezarki, elektrodrążarki oraz tokarki. Główną zaletą nowoczesnego sprzętu z tej kategorii niewątpliwie będzie niezrównana dokładność. Według doświadczonych ekspertów z firmy Stal Impex cięcie laserem 3D stanowi ogromny krok naprzód dla wielu branż. Możliwości, jakie otwierają się dzięki tej technologii pozwalają oczekiwać znacznej poprawy jakości licznych wyrobów. Co ważne: bez radykalnego podnoszenia kosztów produkcji. Wydaje się, że najciekawsze perspektywy mają przed sobą firmy zajmujące się produkcją mebli. Dzięki precyzji laserowego cięcia można wyeliminować wiele błędów, które przy manualnej obróbce skutkują marnowaniem cennych zasobów. Prawdopodobnie najcenniejszym spośród nich jest czas – zakłady nastawione na seryjną produkcję mogą znacząco zwiększyć swoje moce przerobowe.

Laserowe cięcie rur, profili i innych wyrobów ze stali wyróżnia się wysoką wydajnością całego procesu

Czy to oznacza konieczność zapatrzenia się w zaawansowane, specjalistyczne urządzenia? Niekoniecznie. Sprzęt CNC to niejednokrotnie wielkogabarytowe maszyny, które do najtańszych nie należą. Zakup oznaczałby konieczność wygospodarowania środków w budżecie, a także reorganizacji przestrzeni, by zapewnić optymalne warunki pracy. O konieczności przeszkolenia załogi z cięcia laserem 3D już nie wspominając. Rynek oferuje alternatywę w postaci kompleksowych usług, świadczonych między innymi przez Stal Impex. Pełna powtarzalność kolejnych czynności przez komputerowo sterowane układy okazuje się najlepszą gwarancją wysokiej jakości końcowych wyrobów. Elementy poddane takiej obróbce, przede wszystkim mowa o profilach oraz rurach stalowych, będą prezentowały identyczny poziom.

Artykuł zewnętrzny

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.