Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Areszt tymczasowy dla mieszkańca Dębicy

Policjanci zatrzymali 48-latka podejrzanego o kradzieże i pobicie. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, a zebrany materiał dowodowy pozwolił funkcjonariuszom zawnioskować o areszt. Decyzją sądu, mieszkaniec Dębicy, który ma na swoim koncie także inne przestępstwa, najbliższy miesiąc spędzi w areszcie.

W poniedziałek, dębiccy kryminalni zatrzymali dobrze im znanego 48-letniego mężczyznę. W ubiegły piątek mieszkaniec Dębicy ukradł z torebki mieszkanki naszego powiatu portfel z pieniędzmi. Jak sie później okazało było to około 20 tysięcy złotych. Prowadzone czynności doprowadziły do zatrzymania złodzieja. Mężczyzna ma na swoim koncie również inne przestępstwa, których dopuszczał się od lipca 2020 roku.

Zarzuty, które przedstawili mu funkcjonariusze dotyczą pobicia obywatela Ukrainy, kilkukrotnego kierowania samochodem pomimo dożywotniego zakazu sądowego, kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu, potrącenia pieszego na przejściu dla pieszych i ucieczki z miejsca wypadku oraz kradzieży w drogeriach kosmetycznych. 

Na wniosek funkcjonariuszy wsparty przez dębicką prokuraturę, sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci miesięcznego aresztu tymczasowego. W zakładzie karnym podejrzany będzie teraz czekał na karę jaką poniesie za dotychczas popełnione przestępstwa. Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dębicy.  

Za popełnione przez 48-latka przestępstwa, kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 7.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.