Działania nocne terytorialsów

13.02.2021 – Mielec 3 PBOT Szkolenie w SRO Fot. DWOT

Żołnierze mieleckiej kompanii wchodzącej w skład 33 Batalionu Lekkiej Piechoty z Dębicy ćwiczyli w m. Ziempniów, Surowa i Padew Narodowy. Szkolenie taktyczne rozpoczęło się
w godzinach wieczornych w sobotę, a zakończyło o świcie w niedzielę. Mielecka Kompania Lekkiej Piechoty prowadziła zajęcia rotacyjne, aby utrzymać dotychczas nabyte zdolności bojowe.

W nocy z 13/14 lutego żołnierze 331 Kompanii Lekkiej Piechoty odbyli nocne zajęcia z działań nieregularnych w m. Ziempniów, Surowa i Padew Narodowy. Mróz i intensywne opady śniegu nie przeszkodziły dowódcy kompanii por. Andrzejowi Koszykowi przeprowadzić ćwiczenia zgodnie z opracowanym scenariuszem. Głównym zadaniem mieleckich terytorialsów było zlikwidowanie grup dywersyjnych działających na terenie odpowiedzialności kompanii. Żołnierze etap przygotowawczy, wykonali na terenie obiektów LOK w Mielcu, następnie wykonali przemieszczenie na wyznaczone kierunki działania. Pomimo trudnych warunków wszystkie zagadnienia zostały zrealizowane na wysokim poziomie.

13.02.2021 – Mielec 3 PBOT Szkolenie w SRO Fot. DWOT

Zwalczanie grup dywersyjnych to jeden z trudniejszych tematów w czasie działań bojowych. To właśnie żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej w pierwszej kolejności muszą rozpoznać teren a następnie przygotować się perfekcyjnie do zwalczania przeciwnika, który skrycie wtargnął na ich teren. Nasz najmłodszy rodzaj sił zbrojnych w czasie wojny będzie prowadził działania we współdziałaniu z pozostałymi rodzajami sił zbrojnych. Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej mają zapewnić powszechną ochronę i obronę ludności, mienia, obiektów użyteczności publicznej i dóbr kultury w wyznaczonych rejonach odpowiedzialności
3 Podkarpackiej Brygady OT. Dlatego też, pomimo panującej pandemii regularnie uczestniczą w tego typu zajęciach, aby podnosić swoje kompetencje i utrzymywać odpowiednią sprawność podczas działań operacyjnych.

13.02.2021 – Mielec 3 PBOT Szkolenie w SRO Fot. DWOT

***

W miniony weekend pododdziały Podkarpackiej Brygady OT prowadziły szkolenie podtrzymujące w ramach zajęć rotacyjnych. W sumie w szkoleniu wzięło udział ponad 700 żołnierzy. Z powodu pandemii, każda kompania odbyła ćwiczenia w wyznaczonych rejonach odpowiedzialności, z zachowaniem reżimu sanitarnego, zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego Wojska Polskiego.

źródło: WOT

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.