Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Kraj. Lis uwięziony w sidłach zastawionych przez kłusownika

Rudzcy policjanci i myśliwy działający na zlecenie miasta uratowali życie lisa, który wpadł we wnyki zastawione przez kłusownika. Przestraszone zwierzę, zmęczone walką z drutem owiniętym o szyję znalazła mieszkanka Rudy Śląskiej, która spacerowała ze swoim psem. Kobieta bez wahania powiadomiła służby, a te uwolniły zwierzaka.

Wczoraj po południu mieszkanka Rudy Śląskiej będąc na spacerze ze swoim psem, w okolicach ulicy Piaskowej natrafiła na uwięzionego we wnykach lisa. Kobieta o swoim znalezisku powiadomiła służby. Na miejsce skierowano policjantów z komisariatu I w Rudzie Śląskiej. W składzie patrolu nie przez przypadek znalazł się policjant, który prywatnie jest myśliwym. Nasz mundurowy, wraz z przybyłym na miejsce innym myśliwym działającym na zlecenie rudzkiego magistratu, uwolnili i wypuścili przestraszone zwierze.

Policyjna grupa dochodzeniowa zabezpieczyła wnyki i ślady pozostawione na miejscu. Sprawą już zajmują się śledczy z „jedynki”. Przypomnijmy, że zakładanie wnyków, sideł czy potrzasków jest niedozwolone i często powoduje śmierć zwierzęcia w długich męczarniach. Kłusownikom grozi kara do 5 lat więzienia.

Źródło: Śląska Policja

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.