Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Ks. Ryszard Piasecki: „Współczuję seminarzystom prof. Magdaleny Środy takiego autorytetu intelektualnego i moralnego, która zapytana czy przystoi dzieciom wykrzykiwać hasło hej, hej, hej aborcja jest okey odpowiedziała, że przystoi, że jest to w porządku”

„Ożywiłem się mocno, kiedy kilka dni temu zobaczyłem na ekranie telewizora panią prof. Magdalenę Środę. Zapytana przez dziennikarza czy wie kiedy rozpoczyna się życie zdecydowanie odparła, że nie wie i próbowała to zagadnienie włożyć w rozważania filozoficzne na seminarium naukowym. Współczuję tym seminarzystom takiego autorytetu intelektualnego i moralnego. Początek ludzkiego życia jest jasno zdefiniowany przez naukę i każdy uczeń opuszczający szkołę podstawową powinien to wiedzieć. Natomiast inną sprawą jest nurt liberalny, który dla wygody człowieka zapisuje w prawie cywilnym możliwość zabijania bezbronnego dziecka. Pani Profesor daje takie prawo kobiecie zaś dziecku poczętemu odmawia prawa do życia. I to jest ta postępowa nowoczesność w wydaniu lewicowych pań, które wykrzykują okrutne hasła. Pani Środa zapytana czy przystoi dzieciom wykrzykiwać hasło hej, hej, hej aborcja jest okey odpowiedziała, że przystoi, że jest to w porządku. Włosy stają na głowie, kiedy słucha się tego rodzaju wypowiedzi.

Cale szczęście, ze czerwone błyskawice tracą impet a nawet stają się problemem dla wielu polityków, którzy je popierali. W kontekście tego wszystkiego każdy myślący musi jasno wyrażać się o życiu nie tylko poczętym ale i tym dobiegającym kresu egzystencji na tej ziemi. Pewne sprawy nie mogą być uchwalane demokratycznie, gdyż są one wpisane w naturę człowieka. Człowiek posiada swoja godność od początku swego istnienia, już w łonie matki. Ma prawo do życia, ma prawo do wolności i sprawiedliwego podziału dóbr, by móc godnie żyć. Ma prawo do spokojnej starości i opieki w sytuacji swojej bezradności.

Tego wszystkiego uczy nas wiara chrześcijańska i dlatego jest tak mocno zwalczana nawet w katolickiej Polsce. Ubolewam, nad młodym pokoleniem, pozbawionym często wartości duchowych, karmionych jedynie sukcesem i konsumpcją. Odchodzenie od Bożych zasad uzasadniają tym co liberalna propaganda im wciska: Kościół jest niepotrzebny, to średniowiecze, wylęgarnia pedofilów, zachłanność materialna. To im wystarcza by zrezygnować z obiektywnych moralnych wymogów i realizować siebie, łamiąc naturalne sumienia i gubiąc sens życia. Taka postawa zazwyczaj smakuje, lecz w trudnych sytuacjach poprzez swoją pustkę prowadzi do życiowej beznadziei, którą próbuje się ukryć wmawiając sobie i otoczeniu, że wszystko jest dobrze” – pisze w swoim cotygodniowym felietonie ks. Ryszard Piasecki – proboszcz parafii św. Jadwigi w Dębicy.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.