Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Modernizacja Dziennego Domu Seniora zakończona

Trwająca od listopada 2020 r. modernizacja Dziennego Domu „Senior +” przy ul. Rzeszowskiej 15 w Dębicy dobiegła końca. Budynek, w którym do tej pory mieściła się Filia nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki w Dębicy został gruntownie wyremontowany, przebudowany i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wkrótce odnowiona siedziba Domu Seniora zostanie oficjalnie otwarta i oddana do użytku.

Coraz bliżej do oficjalnego otwarcia Dziennego Domu „Seniora +”. Pomieszczenia są już wyremontowane, doposażone i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Bardzo się cieszę, że już niedługo nasi Seniorzy będą mogli spędzać czas w odnowionym miejscu. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w realizację tej, jak i szeregu innych inwestycji, które w ostatnim czasie zostały zakończone w naszym mieście – mówi burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk.

W marcu br. decyzją Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Miasto Dębica otrzymało dotację w wysokości 300 000 zł na przebudowę i wyposażenie budynku przy ul. Rzeszowskiej 15 w Dębicy w celu utworzenia Dziennego Domu „Senior +”. Modernizacja budynku, w którym do tej pory mieściła się Filia nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki w Dębicy rozpoczęła się w listopadzie 2020 r. W ramach inwestycji pomieszczenia zostały przebudowane i odpowiednio doposażone, a obiekt dostosowany został do potrzeb osób niepełnosprawnych, m.in. poprzez montaż windy obsługującej dwa poziomy budynku.

Dzienny Dom ,,Senior +” zapewnia wsparcie osobom nieaktywnym zawodowo w wieku powyżej 60. roku życia i oferuje szeroki wachlarz zajęć, m.in. ruchowych, plastycznych, komputerowych, czy muzycznych. Placówka dba również o integrację seniorów ze środowiskiem lokalnym poprzez spotkania z dziećmi i młodzieżą, a także udział w wydarzeniach kulturowych i rekreacyjnych.

źródło: UM Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.