Previous
Next
Previous
Next

Region. Zabili psy, bo … szczekały

Znęcali się nad psami w szczególnie okrutny sposób. W najbliższym czasie trafią za kratki, gdzie spędzą 8 miesięcy. Właśnie zakończyło się postępowanie w sprawie, prowadzone przez policjantów z posterunku w Zakliczynie i komisariacie w Wojniczu.

W ostatnim dniu stycznia policjanci z Zakliczyna otrzymali informację o wyrzuconych w foliowym worku do kontenera na śmieci, zwłokach dwóch psów rasy mieszanej. Podczas oględzin przeprowadzonych na miejscu ustalono, że zwierzaki miały widoczne ślady bicia i były mocno okaleczone.Policjanci z Zakliczyna i komisariatu w Wojniczu przeprowadzili szybkie śledztwo w tej bulwersującej sprawie. Dwa dni później w ręce mundurowych z Wojnicza trafił jeden ze sprawców, a chwilę później drugi. Zatrzymani to mieszkańcy gminy Zakliczyn, w wieku 53 i 54 lat. Obaj podczas przesłuchania przyznali się do znęcania nad psami oraz opisali, w jaki sposób do tego doszło. Przyznali także, że podczas picia alkoholu zaczęli maltretować zwierzęta. Właściciel potraktował swoje pupile siekierą, a pomógł mu w tym jego znajomy. Jak twierdzili czworonogi zostały zabite, ponieważ … szczekały. Martwe psy mężczyźni wyrzucili w foliowych workach do kontenera na śmieci.Obaj usłyszeli zarzut określony w artykule 35 Ustawy o ochronie zwierząt. Wobec obu podejrzanych został zastosowany art. 335 kodeksu postępowania karnego (dobrowolne poddanie się karze), a zaproponowana przez prokuratora kara, to 8 miesięcy bezwzględnego więzienia, wysoka grzywna oraz zakaz posiadania zwierząt przez najbliższe 5 lat.

Podejrzani czekają na orzeczenie sądu.
Źródło: Tarnowska Policja

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.