Previous
Next
Previous
Next

3. rocznica śmierci ks. Adama Bartkowicza

Dziś, 20 marca mija 3. rocznica śmierci ks. Adama Bartkowicza, misjonarza ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich, który utonął w oceanie w Dar Es Salaam w Tanzanii, ratując swojego kolegę – kapłana.

Ks. Adam Bartkowicz pochodził z Dębicy, był absolwentem Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dębicy. Do pracy na misjach przygotowywał się m.in. w Domu Formacji SMA w Borzęcinie Dużym. Odbył również roczny staż misyjny w Tanzanii, rok duchowy w Beninie i 4 lata teologii w Kenii na Uniwersytecie Katolickim w Tangazie. W parafii Nyamanga pod wezwaniem św. Teresy od Dzieciątka Jezus na wyspie Ukara pracował od kilku lat. K. Adam Bartkowicz został pochowany na cmentarzu w Dębicy.

Ks. A. Bartkowicz został pośmiertnie odznaczony tytułem i „Zasłużony dla Miasta Dębica”

https://ziemiadebicka.pl/waldemar-sujdak-i-ks-adam-bartkowicz-posmiertnie-odznaczeni-tytulami-zasluzony-dla-miasta-debica-i-honorowy-obywatel-miasta-debica/

Przeczytaj także: https://ziemiadebicka.pl/w-wielka-srode-pozegnalismy-ks-adama-bartkowicza-fotoreportaz/

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.