Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Kraj. Znęcał się nad żoną i nielegalnie produkował bimber.

Policjanci z Krasnobrodu zatrzymując 56-latka podejrzanego o znęcanie się nad osobą najbliższą w jego domu ujawnili nielegalną produkcje alkoholu. Funkcjonariusze zabezpieczyli dwa 120 litrowe pojemniki z tzw. „zacierem”, drewniane beczki wypełnione gotowym już bimbrem oraz urządzenia do produkcji alkoholu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Ze swojego postępowania wytłumaczy się w sądzie.

W miniony weekend do policjantów przyszła 53-letnia mieszkanka gminy Adamów i poprosiła o pomoc. Powiedziała, że jej mąż będąc po alkoholu awanturuje się, wyzywa ją, poniża, krytykuje i wygania z domu. W czasie awantur dochodziło też do szarpania pokrzywdzonej i bicia po całym ciele. Po jednej z takich awantur w obawie o swoje życie o zachowaniu męża postanowiła powiadomić policjantów.

Policjanci z Krasnobrodu natychmiast pojechali do domu agresora. 56-latek z gminy Adamów podejrzany o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą trafił do policyjnego aresztu. W czasie zatrzymywania mężczyzny w należących do niego pomieszczeniach gospodarczych policjanci odnaleźli również aparaturę do domowej produkcji alkoholu, dwa 120 litrowe pojemniki z „zacierem” oraz dwie 10 litrowe drewniane beczki z gotowym już bimbrem. Nielegalny alkohol i akcesoria do jego produkcji zostały zabezpieczone.

Dzisiaj 56-latek usłyszał dwa prokuratorskie zarzuty – znęcania się psychicznego i fizycznego nad osobą najbliższą oraz wytwarzania alkoholu etylowego bez wymaganego wpisu do rejestru producentów. Prokurator przychylił się do wniosku policjantów z Krasnobrodu i zdecydował o policyjnym dozorze wobec 56-latka, nałożył na podejrzanego także zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej oraz nakaz opuszczenia domu, w którym wspólnie mieszkali.  

Używanie przemocy zarówno fizycznej, jak i psychicznej wobec osób najbliższych jest zabronione. Jeśli ktoś łamie ten zakaz musi liczyć się z konsekwencjami karnymi. Zgodnie z kodeksem karnym znęcanie się nad osobą najbliższą jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5. Natomiast za nielegalny wyrób alkoholu bez wymaganego ustawowo wpisu do rejestru producentów grozi wysoka grzywna, ograniczenie wolności, a nawet kara do roku pozbawienia wolności.

starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło
Źródło: Lubelska Policja

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.