Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Areszt tymczasowy dla 31-letniego mieszkańca Dębicy

Decyzją sądu, 31-letni mieszkaniec Dębicy, najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie. Mężczyzna jest podejrzany o włamania i kradzieże. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci otrzymali zgłoszenia o włamaniach, do których doszło w marcu oraz kwietniu br. Nieznany sprawca włamywał się do budynków mieszkalnych oraz placówek handlowych. Poszkodowane osoby wstępnie oszacowały straty na ponad 23 tysiące złotych. 

W wyniku podjętych działań funkcjonariusze pionu kryminalnego ustalili, że sprawcą tych kradzieży z włamaniem może być 31-letni mieszkaniec Dębicy. Policjanci ustalili, gdzie może przebywać mężczyzna. 31-latek został zatrzymany w środę na terenie Dębicy i trafił do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania policjanci ujawnili przy nim ponad 1,6 gramów marihuany. 

Okazało się, że 31-latek, włamań i kradzieży na terenie Dębicy, dopuścił się już w lutym br. Po zgromadzeniu materiału dowodowego mężczyzna usłyszał zarzuty. Jest on podejrzany o dokonanie pięciu kradzieży z włamaniem. 31-latek odpowie także za usiłowanie kradzieży z włamaniem oraz posiadanie narkotyków.

W ubiegły piątek Sąd Rejonowy w Dębicy przychylił się do wniosku policji oraz prokuratury i zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy. 31-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dębicy.  

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.