„Kobiety w obozie pracy przymusowej w Pustkowie śladami Julii Najuch

Film powstał w ramach konkursu na projekt historyczny pt. „Póki nie jest za późno”. Film jest udokumentowaną relacją rodziny byłej więźniarki obozu pracy przymusowej w Pustkowie – Julii Najuch.

Zawiera zarówno ukazaną scenkowo historię życia kobiety jak i opowiedzianą genezę powstania obozu pracy. Wywiadu do filmu udzieliła praprawnuczka – Wiktoria Lesiak. Film wykonany został przez uczennice II Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy: Domańską Aleksandrę, Lesiak Wiktorię oraz Tomaszewską Anastazję. 
Na instagramie powstał profil : „sladamijuliinajuch”, gdzie publikowane są posty związane z historią poligonu SS Trüpenubungsplatz Heidelager Pustków.
https://www.instagram.com/sladamijuli...”

https://www.youtube.com/watch?v=ypzQnYqGtn4&t=22s

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.