Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Krzesło i nosze pomogą w ewakuacji osób niepełnosprawnych

W Starostwie Powiatowym w Dębicy pojawiły się krzesło i nosze ratunkowe dla osób o ograniczonej zdolności poruszania się. W razie konieczności pomogą one znacząco usprawnić ewakuację budynku. Sprzęt może być również wykorzystywany podczas awarii windy, zasilania albo w razie wypadków, np. złamania nogi.

Krzesło i nosze znajdują się na parterze budynku. Starostwo kupiło je, aby zadbać o komfort i bezpieczeństwo osób z niepełnosprawnością ruchową, z myślą zwłaszcza o sytuacjach zagrożenia, takich jak pożar – gdy winda nie może być użytkowana. Nowy sprzęt to kolejny element w ramach działań służących poprawie dostępności dla osób niepełnosprawnych. 

Budynek starostwa posiada dwie szerokie klatki schodowe oraz dwie windy, w tym jedną z przyciskami w języku Braille’a. Na każdej kondygnacji urzędu znajdują się łazienki przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Szerokie korytarze oraz wielkość pomieszczeń pozwala na manewrowanie wózkiem inwalidzkim. Punkt informacyjny znajduje się na parterze starostwa. W razie potrzeby większość spraw można bez ograniczeń załatwić w towarzystwie oraz przy wsparciu wskazanych przez siebie osób trzecich (powyżej 16 roku życia).

źródło: Starostwo Powiatowe w Dębicy

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.