Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Na budynku starostwa umieszczono dwa okolicznościowe banery

Dwa okolicznościowe banery – jeden z podobizną prymasa Stefana Wyszyńskiego, drugi upamiętniający 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja umieszczone zostały na budynku Starostwa Powiatowego w Debicy.

„W symboliczny sposób Powiat Dębicki przypomina wybitną postać historii państwa polskiego, oraz niezwykle ważne dla polskiej państwowości wydarzenie. Uchwałą Sejmu i Senatu RP prymas Stefan Wyszyński został patronem 2021 roku. W ten sposób władza ustawodawcza Rzeczypospolitej oddała hołd Prymasowi Tysiąclecia, wyrażając pamięć, szacunek i wielkie uznanie dla całego jego życia i dokonań.

W 2021 roku obchodzona będzie 120. rocznica urodzin i 40. rocznica śmierci kardynała. Ponadto w ostatnich dniach Papież Franciszek zadecydował, iż uroczystość beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego odbędzie się 12 września 2021 roku w Warszawie, o godzinie 12.00.Sejm przyjął również uchwałę ws. ustanowienia roku 2021 Rokiem Konstytucji 3 Maja, oddając hołd wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego aktu” – napisał na swoim profilu na FB Piotr Chęciek, starosta Powiatu Dębickiego.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.