Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Region. Ukradli 90 tui z plantacji

Dwóch mieszkańców powiatu kieleckiego, pojawiło się w środowy wieczór na teren gminy Żabno z zamiarem zakupu kompresora. Przejeżdżając przez Biskupice Radłowskie i widząc położoną tuż przy drodze plantację krzewów, postanowili skorzystać z okazji i zaopatrzyć się w drzewka, tyle tylko, że nie płacąc za nie.

Jeden stanął więc na czatach, a drugi wyposażony w łopatę zniknął na polu. Mieli sporego pecha, bo zostali nakryci przez właściciela plantacji, który w tym samym czasie pojawił się na swoim gruncie. Zastał on złodzieja wykopującego młode krzaczki tui, które następnie rabuś pakował do worków. Okazało się, że złodzieje zdążyli ogołocić mu część uprawy, wynosząc ze szkółki 91 tui. Mężczyzna poprosił o pomoc policjantów z Żabna, a ci zatrzymali 25 i 33-latka. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie mieszkańcy województwa świętokrzyskiego usłyszeli zarzut kradzieży mienia wartego ponad 2200 złotych. Obecnie śledczy z komisariatu w Żabnie pracują nad odzyskaniem sporej części skradzionych drzewek, które niestety udało się złodziejom wywieźć wcześniej z terenu szkółki.
Źródło: Tarnowska Policja

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.