Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Sebastian Krasoń: Czekałem na to kilka lat i nadszedł ten czas

O zajęciu się renowacjami starych przedmiotów myślał od lat. Dotychczas był znany przede wszystkim jako twórca dębickich murali i artysta zajmujący się graffiti. Teraz dębiczanina Sebastiana Krasonia zafascynowały m.in. stare meble i inne przedmioty z historią, które z pasją odnawia przywracając im blask.

Pomysł na zajęcie się renowacjami różnych starych przedmiotów pojawił się już kilka lat temu, ale dopiero teraz nadszedł właściwy czas żeby go w większym wymiarze realizować.
„Jedną z pierwszych rzeczy jaką miałem przyjemność odrestaurować był Fiat 126p z 1980 roku. Został rozebrany do ostatniej śrubki i skręcony ponownie. Można powiedzieć, że dostał drugie życie. Części były zbierane ponad 2 lata, a remont trwał po godzinach około 8 miesięcy. Koszt bez kupna auta oraz mojej pracy jak i kolegi Jacka bez którego by się to nie udało wyniósł około 15.000 zł. Fiacik już na pierwszych zlotach został zauważony przez miłośników motoryzacji i między innymi w Tarnobrzegu zajęliśmy 2 miejsce. Odrestaurowany został w oryginale dlatego tak długo zeszło zbieranie części z epoki. Fiat obecnie jest zarejestrowany jako zabytek” – mówi o swojej pierwszej renowacji Sebastian Krasoń.

Potem nadszedł czas na kolejne stare przedmioty których odnowieniem zajął się w swojej pracowni, a znalazły się wśród nich m.in. meble i inne przedmioty użytkowe.
„Pierwszym większym zleceniem było odnowienie i zmiana koloru starych mebli. Kolejnym etapem pracy po zmianie koloru na ecru było postarzanie mebli za pomocą przeznaczonej do tego celu pasty i zabezpieczenie ich matowym lakierem. I to właśnie po tym zleceniu zapaliła się pierwsza lampka w mojej głowie o zrobieniu kiedyś pracowni w której mógłbym pracować i robić takie czy inne projekty” – dodaje Sebastian.

Teraz do pracowni dębiczanina trafiają przeróżne przedmioty które dzięki renowacji zyskują nowe życie. Jednym z nich jest stara waga z lat 80 XX wieku, która do pracowni trafiła w opłakanym stanie. Po renowacji zyskała piękny złoty kolor i teraz stanowi piękną ozdobę jednej z restauracji.

Innym stare lampy, które dzięki renowacji zyskały nowy wygląd i teraz trafią do restauracji w Nowym Sączu. Przedmioty trafiają do pracowni w głównej mierze od znajomych. Informacja o tym roznosi się jak mówi Sebastian „pocztą pantoflową” i działa. „Ktoś powie komuś i tak to idzie” – dodaje.

W pracowni powstają także zupełnie nowe dzieła jak choćby Myszka Minnie wymalowana na drewnianej płycie i wycięta po obrysie, a dodatkowo z tylu podświetlona specjalnie zamontowana lampką led. Powstają też oryginalne rzeźby w drewnie i obrazy. Jak mówi Sebastian Krasoń zawsze szukał różnych technik malowania i zawsze gdzieś te rzeźby były w głowie, ale wtedy jednak nie było na to ani miejsca ani możliwości.

Nowe prace i wykonane renowacje można będzie oglądać na nowo powstałej stronie na FB : Plastek Studio

Znajdzie się tam dużo rzeczy, które powstały wcześniej, ale nie było okazji ich wcześniej pokazać, jak również efekty aktualnie realizowanych projektów. „Będzie tam trochę pracy w drewnie, malowania mebli, rzeźby czy też odrestaurowywanie różnych rzeczy. Człowiek musi iść do przodu nie stać w miejscu dlatego moja dusza artystyczna idzie krok do przodu. Oczywiście Graffiti dalej jest i będzie dla mnie ważne i to nie oznacza koniec malowania liter … To że na stronie nie pojawiają się nowe prace nie oznacza, że nic się nie psika” – napisał na FB Sebastian.

przeczytaj także:

Mural z Edwardem Brzostowskim i Osiedlem Słoneczne prawie gotowy ! – ziemiadebicka.pl

Minionki zagościły w Dębicy – ziemiadebicka.pl

Wnuk „Klamry” Przemysław Lazarowicz i kpt. Bronisław Ćwik odsłonili mural ppłk. Adama Lazarowicza – ziemiadebicka.pl

Cześć ! Jestem „Plastek” – ziemiadebicka.pl

15 odcieni szarości twarzy Adama Lazarowicza – ziemiadebicka.pl

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.