Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

„Zapisane – w pamięci schowane”. Biblioteka w Podgrodziu zaprasza na wystawę

„Zapisane – w pamięci schowane” – Biblioteka w Podgrodziu zaprasza na wystawę. To co ulotne słowa, myśli, plany, nie przetrwają długo jeżeli ich nie zapiszemy. Utrwalone natomiast są źródłami historycznymi, stanowią dorobek intelektualny, naukowy, kulturalny ludzkości. Często zastanawiamy się w jaki sposób, przy pomocy jakich narzędzi, materiałów, nośników zapisywano myśli, informacje, dokumenty czy książki na przestrzeni dziejów? Odpowiedzi na to pytanie można szukać w bibliotece w Podgrodziu.

To tutaj została przygotowana wystawa dotycząca materiałów i narzędzi piśmienniczych począwszy od starożytności do współczesności. Ponadto oprócz materiałów piśmienniczych poznamy historię i rozwój pisma od obrazków naskalnych, pisma węzełkowe kipu, pisma klinowego, hieroglifów po przełomowe wynalezienie ruchomej czcionki przez Jana Gutenberga w 1450 r.

Skąd wywodzi się pismo, którym posługujemy się na co dzień? Jaką ewolucję przechodziło? Wszystkich zainteresowanych tym tematem zapraszamy do biblioteki w Podgrodziu. Wszystkie eksponaty i rekwizyty wykorzystane do przygotowania wystawy pochodzą ze zbiorów prywatnych bibliotekarki z Podgrodzia pani Ireny Wrony.

Wystawa będzie dostępna w innych bibliotekach naszej gminy o czym będziemy informować na bieżąco. Jednocześnie przypominamy, że biblioteki naszej gminy cały czas są otwarte dla czytelników z zachowaniem reżimów sanitarnych.

źródło: Biblioteki Publiczne Gminy Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.