Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Zmarł śp. ks. Adam Wątroba – emerytowany proboszcz parafii Kamienica Górna, rezydent w parafii Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej

27 kwietnia 2021 roku zmarł śp. ks. Adam Wątroba – emerytowany proboszcz parafii pw. Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej w Kamienicy Górnej, rezydent w parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej. Wprowadzenie trumny z ciałem do kościoła parafialnego pw. Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej w piątek (30 kwietnia) o godz. 13.00, po czym o godz. 14.00 będzie celebrowana Msza święta pogrzebowa, po której ciało śp. Zmarłego zostanie złożone na cmentarzu parafialnym w Limanowej.

Ks. Adam Wątroba urodził się 18 czerwca 1933 roku w Mordarce, jako syn Jana i Marii z domu Leśniak.  W 1950 roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno – teologicznych, otrzymał święcenia kapłańskie z rąk biskupa Karola Pękali w dniu 24 czerwca 1956 roku w Tarnowie.

Jako wikariusz pracował w następujących parafiach: Tarnów – Mościce  (od 7 listopada 1956), Zawada k. Dębicy (od 20 lipca 1959 roku), Szczawnica (od 10 lipca 1961 roku), Dobra (od 1 sierpnia 1963 roku), Piwniczna – Zdrój (od 24 czerwca 1967 roku) i Siedliska Bogusz (od 11 sierpnia 1970 roku).

W dniu 15 grudnia 1980 roku został mianowany proboszczem nowo powstałej parafii pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Kamienicy Górnej. Urząd proboszcza parafii Kamienica Górna pełnił do 3 września 2004 roku, a następnie pozostał w tejże parafii w charakterze rezydenta. Od 2008 roku mieszkał jako rezydent w parafii Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej.

W dowód wyróżnienia za gorliwie pełnioną posługę kapłańską otrzymał w dniu 2 grudnia 1978 roku diecezjalne odznaczenie Expositorium  Canonicale, zaś w dniu 20 grudnia 1980 roku diecezjalny przywilej Rochetto et Mantoletto

Źródło: Diecezja Tarnowska

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.