Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Policyjne działania „Bezpieczna Autostrada A4”

Podkarpaccy policjanci ruchu drogowego prowadzą dziś od rana działania pod nazwą „Bezpieczna Autostrada A4”. Głównym celem prowadzonej akcji jest przede wszystkim zmniejszenie liczby wypadków, zminimalizowanie skutków tych zdarzeń, a w szczególności ograniczenie liczby ofiar śmiertelnych. Z surowymi konsekwencjami muszą się liczyć kierowcy, którzy w rażący sposób naruszają przepisy ruchu drogowego. Działania obejmują swoim zasięgiem 5 województw.

Dzisiejsze policyjne działania „Bezpieczna Autostrada A4” koncentrują się głównie w tych powiatach, przez które prowadzi autostrada A4. W związku z tym, działania nie tylko obejmują swoim zasięgiem teren województwa podkarpackiego, ale również województwo małopolskie, śląskie, opolskie i dolnośląskie. Autostrada A4 jest najdłuższą autostradą w Polsce – ma aż 670 km.

Celem policyjnych działań jest przede wszystkim ograniczenie liczby zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze z wykorzystaniem wideorejestratorów i mierników prędkości, sprawdzać będą czy kierowcy stosują się do obowiązujących przepisów i czy zachowują prawidłowy odstęp pomiędzy pojazdami.

Z konsekwencjami będą musieli się liczyć także kierowcy, którzy w rażący sposób będą łamać przepisy ruchu drogowego m.in. będą nieprawidłowo wyprzedzać, zmieniać pas ruchu czy będą korzystać podczas jazdy z telefonu komórkowego. 
Źródło: Policja.pl

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.