Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

„Trzeźwy poranek” – podsumowanie działań na terenie powiatu dębickiego

W piątek dębiccy policjanci skontrolowali trzeźwość 651 kierowców, w ramach działań „Trzeźwy poranek”. Funkcjonariusze zatrzymali 3 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę mimo wypitego wcześniej alkoholu.

W piątek od rana dębiccy policjanci prowadzili na terenie powiatu działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenia, przede wszystkim nietrzeźwych kierowców. W ciągu kilku godzin policjanci przebadali stan trzeźwości 651 kierujących. W wyniku prowadzonych czynności funkcjonariusze ujawnili 3 kierujących, którzy pili wcześniej alkohol.

Niechlubnym rekordzistą był 39-letni mieszkaniec Łęk Dolych kierujący volkswagenem, którego zatrzymano do kontroli w Pilznie. Alkomat wykazał w jego organizmie ponad 1,1 promila alkoholu.

Wobec kierującego mercedesem policjanci interweniowali w Golemkach. Funkcjonariusze poddali kontroli na trzeźwość 45-letniego mieszkańca miejscowowści Czarna. Urządzenie wykazało w jego organizmie 0,7 promila alkoholu.

Policjanci w Dębicy zatrzymali też do kontroli kierującego volkswagenem, 48-letniego mieszkańca miejscowości Mokre. Mężczyzna będzie odpowiadał za kierowanie w stanie po spożyciu alkoholu, ponieważ miał w organizmie blisko 0,4 promila alkoholu. 
Nietrzeźwi kierowcy stracili prawa jazdy i teraz odpowiedzą przed sądem.
Źródło: Podkarpacka Policja

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.