Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

VIII Orszak Trzech Króli 2022 w Dębicy

Już po raz ósmy w Dzień Objawienia Pańskiego rozśpiewany Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Dębicy. Po nabożeństwie, odprawionym w kościele pw. Ducha Świętego, w barwnym pochodzie pomaszerowały tłumy mieszkańców powiatu dębickiego. Tegoroczne jasełka odbyły się pod hasłem „Dziś Dzień Wesoły!”.

W czterech krótkich scenach, odegranych na trasie pochodu, aktorzy odnieśli  się do wydarzeń sprzed dwóch tysięcy lat. A gdy trzej królowie oddali już pokłon nowonarodzonemu Jezusowi, Starosta Dębicki i Burmistrz Dębicy złożyli uczestnikom orszaku świąteczne życzenia. Następnie Proboszcz Parafii  pw. Matki Bożej Anielskiej pobłogosławił zebranych.

Jedną z licznych atrakcji dzisiejszego wydarzenia była żywa szopka na dębickim rynku.

Organizatorzy wydarzenia: Starostwo Powiatowe w Dębicy przy wsparciu Urzędu Miejskiego, Parafii pw. Matki Bożej Anielskiej oraz Stowarzyszenia im. Edmunda Bojanowskiego „Dobroć”.

Koordynator przedsięwzięcia: Wydział Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji w Starostwie Powiatowym w Dębicy.

Firmy, stowarzyszenia, organizacje, instytucje, które wsparły wydarzenie: OSP Nagawczyna, OSP Podgrodzie, OSP Straszęcin, OSP Nagoszyn, OSP Wola Żyrakowska, Miejski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie „Radość”, Ranczo Hucułek, I i II Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół nr 2, Zespół Szkół Zawodowych w Pustkowie-Osiedlu, Komenda Powiatowa Policji, Nadleśnictwo Dębica, Straż Miejska, Zakład Usług Miejskich w Dębicy.

Orszaki Trzech Króli tworzyły dzieci z Ochronki Sióstr Służebniczek Dębickich
Scenariusz: Anna Murawska
Opracowanie i reżyseria: Dominika Migoń-Madura
Muzyka: Piotr Madura
Realizacja nagrań: Sergiusz Smolnicki – Studio Nagrań Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy
Oprawa muzyczna i prowadzenie orszaku: Paweł Adamek

Aktorzy:
Maryja – Kinga Wróblewska
Józef – Augustyn Wróblewski
Gwiazdor – Kazimierz Kipa
Królowie: Jan Moskal, Piotr Moskal, Marcin Waniewski
Herod – Bartosz Piechota
Pasterze –   Maksymilian Pleban i Antoni Moskal
Anioły – Emilia Pietrucha, Kornelia Pych, Otylia Pych, Weronika Pych, Julia Sikora, Milena Wójcik
Diabły – Zuzanna Blicharz, Zuzanna Borowiec, Zuzanna Misiewicz, Gabriela Pomirowska, Emilia Węgrzyn

źródło: Powiat Dębicki

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.